Evrencan Gündüz’ün İki Şarkılık EP’si ‘Dağlar Gider Yolunda’ Şimdi Dijitalde

Evrencan Gündüz’ün, geçtiğimiz günlerde Rainbow45 Records aracılığıyla plak formatında yayımlanan ‘Dağlar Gider Yolunda’ isimli iki şarkılık EP’si şimdi de 27 Ekim itibarıyla tüm dijital müzik platformlarında dinleyiciyle buluştu.

Müzik ve düzenlemesi Evrencan’a, sözleri ise Naz Özgülüş’e ait “Dağlar Gider Yolunda”, bu coğrafyada yaşayan eski ozanlarımıza ve Anadolu Pop’un kalplerde taht kurmuş, sembol müzisyenlerine bir saygı niteliği taşımakta.

EP ile aynı adı taşıyan ‘Dağlar Gider Yolunda’ya, Barış Manço klasiklerinden ‘Yine Yol Göründü Gurbete’nin yeni yorumu eşlik ediyor. Evrencan Gündüz, Anadolu Pop akımının en önemli temsilcilerinden Barış Manço’nun, 1975 tarihli ilk stüdyo albümü 2023’te yer alan “Yine Yol Göründü Gurbete” şarkısını orkestrasyon zenginliği ve yepyeni bir düzenleme ile seslendirirken, şarkının cumhuriyerimizin 100. yıl dönümüne denk gelmesi de sanatçı için ayrı bir gurur kaynağı oldu.

Evrencan Gündüz, ‘Dağlar Gider Yolunda’ isimli iki şarkılık EP’sini şu cümleler ile anlatıyor:

2023’te Barış Manço’yu anmak nasip oldu. Hem de yepyeni bir şarkı ile. Onu, bıraktığı tüm güzelliklerle yaşatmak ve onun şarkılarını gelecek kuşaklara aktarmak istedik bu EP’de… O dönemin müziğini, o döneme yakışır şekilde icra etmeye çok gayret gösterdik. Dersimize çok iyi çalıştık. Hakikatin sadelik ve özden yana olduğunu bize anlatan ustaların yolundan gittik. Ustaların ustaları kimlermiş onları da inceledik. Bize, müziğin içinde olan, ama müzikten fazlası olan o bilgileri de duymaya gayret gösterdik elimizden geldiğince. Bu EP’yi dinlerken bu topraklarda yaşamış tüm kadim üstatlar, tüm Aşıklar, Veyseller, Barışlar sizlerle olsun.”

EP’nin dijital yayınıyla birlikte ‘Dağlar Gider Yolunda’nın, yönetmenler Cüneyt Karakuş ve Yağmur Kartal tarafından Kocaeli, Kartepe’de 70’ler duygusu ön plana çıkarılarak çekilen klibi de yayına sürüldü.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish