Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını sonrasında çoğu firma evden çalışmayı tercih etmeye başladı. Hâl böyleyken de iletişim kurmak her zamankinden çok daha fazla bir öneme sahip oldu.

Firmalar çalışanlarının arasındaki iletişimi mesafeler olsa dahi en üst seviyede tutmaya çalışıyorlar ve bunun için hem bireysel hem de grupsal çözümler arıyorlar. İşte, aranızda mesafeler olsa dahi iletişiminizi kolaylaştıracak 5 program.

Skype

Skype çok uzun zamandan beri hayatımızda olan bir uygulama. Genellikle iş dünyasındaki insanların, mesafeleri aşarak iletişim kurdukları bir mecra olan Skype’da internet üzerinden telefon görüşmesi, HD görüntülü konuşma ve dil çevirisi gibi birçok hizmet alınabiliyor. Bunun yanı sıra dosya aktarımı gibi özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

Discord

Discord genellikle online oyun oynayan kullanıcıların yaygın kullanımına tabi bir program ama asla sadece buna hizmet etmiyor. Çünkü birçok özelliği bulunuyor. Çok görüntülü konuşma, bilgisayar ekranınızın görüntüsünü paylaşma veya herhangi bir dosyayı paylaşma özelliklerine Discord sayesinde sahip olabilirsiniz. Yapılan görüşmeler sırasında birden çok görüşme ve yazışma odası açarak da işin kimi ilgilendirdiğine göre ayrı ayrı yerlerde görüşme yapabilirsiniz.

Zoom

Evden çalışacakların işini kolaylaştıracak programlardan birisi de Zoom. Zoom online konferanslar için tasarlanmış bir program. İş dünyasının en çok tercih ettiği programlardan biri olan Zoom sahip olduğu özelliklerle de diğer programların aşağısında kalmıyor.

WeTransfer

Uzağınızdaki birine dosya mı göndermeniz gerekiyor? Ve dosyanın boyutu maile sığmayacak kadar büyük mü? O zaman WeTransfer tam da sizin aradığınız özelliklere sahip bir site. Herhangi bir üyelik oluşturmadan tek seferde 2 GB’a kadar gönderim yapabildiğini bu sitede Pro üyelikle tek seferde 20 GB’a kadar dosya gönderebiliyorsunuz.

WhatsApp

WhatsApp’a web özelliğinin gelmesinden bu yana iş dünyasındaki önemi de oldukça artmaya başladı. Özellikle birebir görüşmelerde hayat kurtaran Whatsapp; görüntülü konuşma, çok çabuk görüntü (kaliteyi bozsa da) veya dosya gönderimi sayesinde anlık işlerde işe yarar bir program, sadece yazışmaktan çok daha fazlası. Evden çalışanlar için çabuk iletişim adına bir nimet.