Radiohead, 19 Haziran 2017 tarihli Hollanda, “Best Kept Secret Festival” performansının tamamını paylaştı.

Topluluğun, 24 şarkının yer aldığı iki saatlik festival performansı, koronavirüs ev karantina günlerinde artık tam olarak izlenebilecek.

Performans, yakın zamanda hizmete açılan Radiohead Public Library ve Hollanda merkezli web sitesi 3voor12 üzerinden izlenebilir.

Grubun, “A Moon Shaped Pool” albümünü destekleyen 2016-2017 dünya turunun bir parçası olan performans, çeşitli albüm parçalarının yanı sıra “Paranoid Android”, “Exit Music (for a film)”, “Street Spirit (fade out)”, “15 Step”, “All I Need”, “Everything In It’s Right Place”, “Let Down” ve “There, There” gibi olmazsa olmaz favorileri şarkıları da içeriyordu.

Radiohead Public Library, evde keyfini çıkarmak için çok sayıda başka içerik de barındırıyor; albümlerde kendine yer bulamamış nadir şarkı ve canlı kayıtlardan, yüksek çözünürlüklü performans görüntüleri ve TV performanslarına kadar daha önce hiç görülmemiş birçok içerik dinleyicinin hizmetine sunulmuş durumda.

Radiohead gitaristi Ed O’Brien dün koronavirüs belirtileri hissettiği gerekçesiyle Galler’deki evinde kendi kendini karantinaya aldığını açıklamıştı.

Hem kendisi hem de solist Thom Yorke bu bahar solo turlara çıkacaktı, ancak öyle görünüyor ki bu planlar koronavirüs pandemisi nedeniyle bir başka bahara kaldı.