Erkan Oğur, birikimini yeni nesillere aktaracağı Erkan Oğur Müzik Okulu’nu Bodrum Gümüşlük’te açıyor. Dört sınıflık okulda Oğur’un makamsal müzikle evrensel armoninin harmanlandığı özgün müzikal yaklaşımı ve doğaçlama tekniklerine dair dersler verilecek.

Bölgedeki bir ilkokulun restore edilmesiyle hayat bulan Erkan Oğur Müzik Okulu’nun programında Türk Müziği sazlarının yanı sıra kopuz, piyano, keman, klasik gitar gibi enstrümanlara dair atölye çalışmaları ve masterclasslar var. Yılın tamamına yayılacak bir ders programı kurgulanan okulun öğrencisi olmak için bir yaş sınırı bulunmuyor. Üstelik öğrencilerin değerlendirilmeleri de kişisel gelişimleri üzerinden yapılacak. Yani baskı unsuru oluşturabilecek imtihan ve sınavlar Erkan Oğur Müzik Okulu’nda uygulanmıyor.

Okulun mimarisinde engelli öğrencilerin rahat erişim sağlayacağı detaylar da düşünülmüş; rampalar ve gerekli olanaklar sağlanmış. Binanın konumlandığı bölgenin tarihsel zenginliği de restorasyonda muhafaza edilmiş ve derslikler eski günleri çağrıştıracak şekilde tasarlanmış. Henüz derslere dair bir takvim açıklanmış değil ama tahminler derslerin eylülde başlayacağı yönünde. 

bantmag.com