60’lı yıllardan itibaren müzik sahnesine damgasını vuran The Animals, kurucusu ve sesi Eric Burdon ile 20 Haziran’da Volkswagen Arena’da!

Eric Burdon & THE ANIMALS, rock müzik tarihinin en önemli ve en güçlü seslerinden biri olan Rock and Roll Hall of Fame üyesi Eric Burdon önderliğinde Avrupa Turnesi’ne çıkıyor ve bu kapsamda İstanbul’u es geçmiyor.

Burdon, The Beatles, The Rolling Stones, The Who ve The Kinks gibi isimlerin başını çektiği, bütün dünyayı etkisi altına alan 60’ların İngiliz rock müziği akımında, grubu The Animals’la en önemli figürlerden biri konumuna gelmiş, ünlü dergi Rolling Stone tarafından 2008 yılında hazırlanan Müzik Tarihinin En İyi 100 Sesi listesinde yer almıştı.

Başta “The House of the Rising Sun” olmak üzere, “Baby Let Me Take You Home”, “I’m Crying”, “Boom Boom”, “Don’t Let Me Be Misunderstood”, “Bring It On Home to Me”, “We Gotta Get out of This Place”, “It’s My Life”, “Don’t Bring Me Down”, “See See Rider”, “Monterey” ve “Sky Pilot” gibi rock tarihine damgasını vurmuş şarkılarıyla zihinlere kazınan Eric Burdon & THE ANIMALS, Yapı Kredi ana sponsorluğunda 20 Haziran’da Volkswagen Arena’da olacak.

Rock tarihinin en önemli figürlerinden birini ağırlayacak İstanbul sahnesinde, yaşayan efsaneyle buluşmak için etkinlik biletleri 16 Nisan’da Biletix üzerinden satışa sunulacak.

https://www.facebook.com/events/360001857946103/