Elektro Hafız’dan İki Yeni Neo-Arabesk Şarkı

Almanya’nın Köln şehrinde yaşayan İstanbullu müzisyen Elektro Hafız, neo-arabesk dünyasına iki tekli ile göz kırptı.

Sözü ve bestesi kendine ait olan “Sensiz Aşk“ adlı teklisinde, Burhan Bayar, Orhan Gencebay gibi ustaların düzenleme stilini örnek alan Elektro Hafız, büyük yaylı orkestrası partisyonları ile şarkıyı 80’erin arabesk ruhuna ulaştırdı.

Müziği ve düzenlemesi yine Elektro Hafız’a ait olan diğer bir tekli olan “L’amour à deux doigts“ ise Fransa’dan Ayla Millesen’in sözlerini yazıp seslendirdiği, Fransızca arabesk niteliğinde bir şarkı.

Elektro Hafız hipnotik düğün müziği ruh halinin taşıdığı enerjisi ile overdrive-fuzz tonlarının ortaya çıkardığı saykodelik dokunuşlar ve punk arasında geniş bir alan oluşturuyor.  Zıtlıklar üzerinden yeni kompozisyonlar yaratan bunu da deneysel yaklaşım ve sağlıklı bir mizah dozuyla tamamlayan müzisyen, İstanbul’daki köklerinden kaynaklı etkiyi eserlerinin çoğunda tercih ettiği enstrümanı olan elektrik saz ve elektro gitara yansıtıyor.

Kayıtları İstanbul 3K1A stüdyosunda yapılan ve Ironhand Records etiketiyle dinleyiciyle buluşan iki yeni şarkının, miks ve mastering’leri Denizer Özveren’e ait.

What's your reaction?

tr_TRTurkish