Elder Yeni Albümü “Innate Passage”ı Duyurdu

ABD, Massachusetts merkezli stoner/psychedelic rock grubu Elder, 25 Kasım’da dinleyiciyle buluşacak “Innate Passage” isimli yeni albümünü duyurdu.

Beş şarkının yer aldığı albüm, 2020 tarihli “Omens” ve Alman psychedelic rock grubu Kadavar ile ortak albümleri 2021’deki “ELDOVAR – A Story of Darkness & Light”ın ardından geliyor.

Kurucu gitarist/vokalist Nick DiSalvo, gitarist/klavyeci Mike Risberg, bas gitarist Jack Donovan ve davulcu Georg Edert’ten kurulu kadroyla kaydedilen “Innate Passage”, grubun altıncı stüdyo albümü olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

DiSalvo bir basın açıklamasında, “Bu albüm, içinde yaşadığımız gerçeküstü dünyayı, kelimenin tam anlamıyla süper değil, fantastik bir bakış açısıyla kanalize ediyor ve insanlar olarak bunu nasıl işlediğimizi; herkes zaman ve mekânda kendi geçişinde üstelik kendileri için seçtikleri gerçekliğin hangi versiyonunu seçerlerse seçsinler,” diyor ve ekliyor.

Albümü yazarken “Innate Passage” ifadesi aklıma geldi. İnsanlık halinde geçit ve dönüşüm gereklidir ve bu süreç bize özgüdür.”

“Geçtiğimiz birkaç yılda yaşadığımız tüm büyüme ve iç gözlem, bunu bana şu ana kadar hayattaki diğer deneyimlerden daha fazla gösterdi.”

Elder “Innate Passage” şarkı listesi:

01. Catastasis

02. Endless Return

03. Coalescence

04. Merged In Dreams – Ne Plus Ultra

05. The Purpose

Grup fotoğrafı: Maren Michaelis Photography

tr_TRTurkish