Iris Van Herpen, deniz ekosistemlerinin kırılganlığını keşfeden, baş döndürücü giysilerden oluşan son koleksiyonunda moda ve bilimi harmanlamaya devam ediyor.

5 Temmuz’da Paris Haute Couture Haftası’nda izleyenlerin beğenisine sunulan Earthrise, Hollandalı tasarımcının imza katmanları ve yapısal süslemelerle dolu 19 elbiseden oluşuyor. Zarif ve özenle yapılandırılmış giysiler, sudaki motifleri ve renkleri, hem estetik hem de malzeme açısından çevreyi korumaya odaklanan dinamik bir koleksiyonda kusursuz bir şekilde birleştiriyor.

İçerikte gördüğünüz el kesimi degrade elbise de dahil olmak üzere tasarımlardan beşi, gezegenin su kütlelerini kirlilikten ve bozulmadan korumaya çalışan Parley for the Oceans’tan elde edilen geri dönüştürülmüş plastikten üretildi. Koleksiyondaki diğer parçalar, mercan resiflerini andıran lazerle kesilmiş kabartmalarını ve mikrobiyal yapılarını dantel benzeri önlüklere dönüştüren Rogan Brown gibi sanatçılarla yapılan işbirliklerinin ürünü. Casey Curran dalgalanan kinetik çizgiler üretti. Sanatçı James Merry fütüristik metal takılardan sorumlu ve Eichi Matsunaga tırnak tasarımlarını yarattı.

Van Herpen, Instagram’da daha fazla meteorolojik ve biyoloji temelli tasarımlar paylaşıyor.

thisiscolossal.com