Duran Duran Yeni Belgesel-Konser Filmi “A Hollywood High”ı Duyurdu ve Fragman Paylaştı

Duran Duran, “A Hollywood High” isimli yeni bir belgesel duyurdu.

75 dakikalık belgesel-konser filminde, grubun Los Angeles’ta bir çatı katında canlı performans sergiledikleri görüntülerin yanı sıra, şehirle uzun süredir devam eden aşklarının hikayesini anlatan röportajlar ve arşiv görüntüleri yer alacak.

Performansları, Duran Duran’ın ilk plak şirketinin evi olan Capitol Records binasına bakan Hollywood’daki The Aster’ın çatısında çekildi.

Gavin Elder, Vincent Adam Paul ve George Scott’ın yönettiği “A Hollywood High”, 3 Kasım 2022’de tüm dünyada sinemalarda vizyona girecek.

Klavyeci Nick Rhodes yaptığı açıklamada, “Birkaç yıldır ilk ABD gösterimiz için gerçekten özel ve samimi bir şey yapmak istedik” diyor ve ekliyor,

Birçok seçeneği değerlendirdikten sonra, çatı performansı hızla öne çıktı. Pandemi sonrasıydı, daha önce hiç böyle bir şey yapmamıştık ve yeni bir albüm çıkarmıştık. Her nasılsa, yolculuğumuzun bir sonraki bölümüne sihirli bir kapı gibi göründü.”

Basçı John Taylor da şunları ekledi: “Duran Duran’ın Amerika’ya ilk geldiğimizden beri Los Angeles şehri ile kalıcı bir ilişkisi var.”

Kırk yılımızı birlikte kutlamak için benzersiz bir şey yapmaya kararlıydık. Los Angeles’ta, caddenin karşısındaki Capitol Records binası ve uzaktan görünen Hollywood tabelası ile bir çatı performansı kulağa mükemmel geldi ve hepimiz için olağanüstü bir gece oldu.”

tr_TRTurkish