Duran Duran ve New Order Belgeselleri İçin Geri Sayım

80’li yıllardan başlayarak müzik sahnesinde fırtınalar estiren iki İngiliz topluluk New Order ve Duran Duran ile ilgili iki yeni belgesel 27 Aralık akşamı Showtime üzerinden art arda yayımlanmaya hazırlanıyor.

Yayın akışına göre, önce “New Order: Decades”in ardından da “Duran Duran: There’s Something You Should Know”un yayına gireceği belirtiliyor.

Mike Christie yönetmenliğindeki “New Order: Decades” grubun, sanatçı Liam Gillick ve 12 parçalı bir synthesizer orkestrası ile gerçekleştirdiği “So It Goes” performansını odağa alan bir yarı konser yarı belgesel olarak karşımıza çıkıyor. Konser için yapılan titiz ve zor hazırlıkların yer aldığı görüntüler grup üyeleriyle gerçekleştirilen röportajlarla süsleniyor.

Yönetmenliğini Zoe Dobson’un yaptığı “Duran Duran: There’s Something You Should Know” ise izleyiciyi grubun dikkat çekici ve devrimci kariyerinin içine çekerken daha önce hiç görülmemiş arşiv görüntülerinin bir karışımının yanı sıra, Simon Le Bon, John Taylor, Roger Taylor ve Nick Rhodes’la yapılan samimi röportajları da ekrana taşıyor.

Aşağıda, yaklaşmakta olan iki belgeselin fragmanlarına göz atabilirsiniz.

 

rollingstone.com

tr_TRTurkish