Dünyanın En Büyük Çiçek Festivalinin Belgeseli “Corso Zundert”

Dünyanın en büyük çiçek festivali, her yıl Eylül ayında Hollanda’nın Zundert kentinde düzenleniyor ve birbirinden eğlenceli, göz alıcı çiçeklerle bezenmiş devasa heykeller görücüye çıkıyor. Sanatçı Gil Bruvel, bu muhteşem olayı belgesel haline getirdi.

Kısa metrajlı film, ödüllü sanatçı Gil Bruvel’in izinde bu benzersiz olayı keşfediyor ve komşularıyla işbirliği yaparak muhteşem sanat eserleri ortaya çıkaran 80 yıllık geleneğe sahip topluluğu gözler önüne seriyor.

 

Eserler, her yıl rekabet etmek ve yenilikler yapmak için zaman ve enerjilerini gönüllü olarak harcayan yirmi farklı mahalle ekibi tarafından (Buurtschapen) tasarlanıyor ve inşa ediliyor.

POTLUCK Arts + Music tarafından üretilen CORSO ZUNDERT, yenilik, adanmışlık ve topluluğa saygı duyan zengin ve neredeyse hiç bilinmeyen bir geleneğin parıltısını yakalıyor. İzleyiciler yepyeni bir dünyaya götürülüyor ve yapımdaki zorlu zihinsel çalışmalardan, topluluktaki işbirliği sevincine ve kısa süren, mevsimlik bir süreçten alınan derslere kadar uyarıcı bir görsel yolculuk deneyimi yaşamaları sağlanıyor.

Bu yılki etkinlik 3 Eylül ve 4 Eylül tarihleri arasında Hollanda’nın Zundert kentinde.

 

tr_TRTurkish