Dream Theater Mike Portnoy’un Dönüşü Sonrası 40. Yıl Turnesini Duyurdu

Dream Theater, bu sonbaharda İngiltere/Avrupa ayağıyla başlayacak olan 2024-2025 40. yıl dönümü turnesini duyurdu.

“An Evening with Dream Theater” başlığıyla sunulan turne, prog-metal emektarlarının ekim ayında gruba geri dönen orijinal davulcu Mike Portnoy ile 14 yıl aradan sonra ilk kez turneye çıkması anlamına geliyor.

Sonbahar ayağının tarihleri 20 Ekim’de Londra’da başlayıp 24 Kasım’da Amsterdam’da sona erecek ve yol boyunca birçok Avrupa ülkesindeki şehirlere uğrayacak.

Grup bir basın açıklamasında şunları söyledi: “Bu turne hepimiz için inanılmaz derecede özel olacak! Her gösteri kesinlikle beklenti ve çeşitli duygularla dolu olacak. Bir kez daha birlikte sahneye çıkmak ve bu Sonbaharda herkesle birlikte 40 yıllık bu tarihi kutlamaya başlamak için sabırsızlanıyoruz. Bu sadece bir başlangıç ve önümüzdeki aylarda paylaşacağımız daha pek çok heyecan verici Dream Theater haberimiz olacak.”

Dream Theater ayrıca kısa bir süre önce 16. stüdyo albümleri ve Portnoy’un dönüşünden bu yana ilk yeni materyalleri üzerinde çalışmaya başlamak üzere stüdyoya girdiklerini de açıklamıştı. Grup sosyal medya üzerinden “DT16 resmen başlıyor!” açıklamasını yapmıştı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Consequence.net

tr_TRTurkish