Dokken’ın “The Elektra Albums 1983 – 1987” Kutu Seti Ocak Ayında Geliyor

Dokken’ı 1980’lerin en iyi rock gruplarından biri yapan dört albüm, şimdi BMG’den bir kutu seti olarak bir araya getiriliyor, “The Elektra Albums 1983-1987” başlıklı koleksiyon LP veya CD formatlarında dinleyiciyle buluşacak.

27 Ocak 2023’te çıkacak sınırlı sayıdaki set, grubun milyon satan, dünya çapında listelerde yer alan ilk dört stüdyo albümünü “Breaking The Chains”, “Tooth And Nail”, “Under Lock And Key” ve “Back For The Attack”ı içerecek.

Don Dokken (vokal), George Lynch (gitar), Jeff Pilson (bas) ve “Wild” Mick Brown’dan (davul) oluşan klasik kadronun elinden çıkan dört albüm, Black Sabbath ve Motörhead ile de çalışan Andy Pearce tarafından yeniden düzenlendi.

Los Angeles çıkışlı Dokken, 1980’ler boyunca bir dizi platin albüm çıkardı ve Van Halen, Aerosmith, Metallica, Scorpions ve Kiss gibi hard rock ve heavy metalin en büyük isimleriyle dünyayı gezdi.

Dokken, Almanya’daki Wacken Open Air festivalinin kurucularından Thomas Jensen’in sahibi olduğu Silver Lining Music etiketiyle önümüzdeki yıl çıkacak olan yeni bir stüdyo albümünün kaydını kısa bir süre önce bitirdi. Bu, grubun 2012’deki “Broken Bones”den sonraki ilk albümü olacak.

blabbermouth.net

tr_TRTurkish