The Nature Conservancy, bugün insanların ve doğanın karşı karşıya kaldığı en zorlu sorunların üstesinden gelmeye çalışırken birçok yeri kurtarmak ve insanların yaşamlarını iyileştirmek için de fikirler geliştiriyor. Yerel deneyimlerden faydalanan kurum, küresel kararları etkilemek için bilimi, gerçek dünyadaki çözümleri ve ortaklıkları kullanıyor. Bir fotoğraf yarışması da bu çalışmalara dahil.

İklim değişikliğiyle mücadele etmek, toprakları, suları ve okyanusları korumak için 72 ülkede çalışan küresel koruma kuruluşu Nature Conservancy, 100 binden fazla katılımcının arasından seçtiği fotoğraflar arasından kazananlarını açıkladı.

Fernando O’Farrill, Meksika. umut: Svalbard, Norveç’te kutup ayısı. Kazanan – yaban hayatı. (Fernando O’Farrill / Nature Conservancy Global Fotoğraf Yarışması 2019 )
Diyanto Sarira, Endonezya. Wanayo Şelalesi: Wasior, West Papua’da küçük bir şelale ve dere. İnsanların seçimİ kazananı. (Fotoğraf Diyanto Sarira / Doğa Koruma Küresel Fotoğraf Yarışması 2019)
Patlama, Tyler Schiffman, ABD: Monterey Körfezi’ndeki yosun yataklarıyla çevrelenmiş Kaliforniya deniz aslanı. Büyük ödül kazananI. (Fotoğraf, Tyler Schiffman / Doğa Koruma Küresel Fotoğraf Yarışması 2019)
ABD, Raymond Hennessy. Şan Silueti. İkincilik – yaban hayatı. (Fotoğraf Raymond Hennessy / Doğa Koruma Küresel Fotoğraf Yarışması 2019)
Grevy’nin illüzyonu. ABD. Yaron Schmid. Lewa, Kenya’daki kameraya bakan bir zebra. Üçüncülük – yaban hayatı. (Fotoğraf Yaron Schmid / Doğa Koruma Küresel Fotoğraf Yarışması 2019)
Le Van Vinh, Vietnam. Denizde Dans: Hon Yen’deki balıkçı, Phu Yen, Vietnam. Kazanan – doğada insanlar. (Fotoğraf Le Van Vinh / Doğa Koruma Küresel Fotoğraf Yarışması 2019)
Guanabara Körfezi’nde Portre, Fabio Teixeira, Brezilya. Guanabara Körfezi’nin sularında yüzen, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden genç bir Afrikalı mülteci. İkincilik – doğada insanlar. (Fotoğraf Fabio Teixeira / Doğa Koruma Küresel Fotoğraf Yarışması 2019)
Apratim Pal, Hindistan. yıkanma zamanı: Hindistan’da Batı Bengal’de iki yüzücü suyun tadını çıkarıyor. Üçüncülük – doğada insanlar. (Apratim Pal. Fotoğraf / Doğa Koruma Küresel Fotoğraf Yarışması 2019)
Jay Huang, Amerika Birleşik Devletleri. Kazanan – şehirler ve doğa. (Fotoğraf Jay Huang / Doğa Koruma Küresel Fotoğraf Yarışması 2019)
Svaneti’nin Altını. Yevhen Samuchenko, Ukrayna. İkincilik – şehirler ve doğa. (Fotoğraf Yevhen Samuchenko / Doğa Koruma Küresel Fotoğraf Yarışması 2019)
Robert Potts, ABD. Kaliforniya Deniz Aslanları: Astoria’da Kaliforniya Deniz Aslanları tarafından ele geçirilen rıhtım. Üçüncülük – şehirler ve doğa. (Fotoğraf Robert Potts / Doğa Koruma Küresel Fotoğraf Yarışması 2019)
Büyük Okyanusdaki Büyük Balık. Alex Kydd, Avustralya. Kazanan – su. (Fotoğraf: Alex Kydd / Doğa Koruma Küresel Fotoğraf Yarışması 2019)
Hao Jiang’ın Şimşekleri. ABD. renkli tuz gölü üzerinde uçan bir flamingo sürüsü, yüzen köpük deseni Kenya’daki Magadi gölünde şimşek gibi görünüyor. İkincilik – su. (Fotoğraf: Hao Jiang / Doğa Koruma Küresel Fotoğraf Yarışması 2019)
Alex Kydd, Avustralya. Cownose Rays ile Nadir Bir Karşılaşma: Batı Avustralya’nın Ningaloo Reef’inde görülem bir grup Cownose Ray (Rhinoptera bonasus). Üçüncülük – su. (Fotoğraf: Alex Kydd / Doğa Koruma Küresel Fotoğraf Yarışması 2019)
Dalma’yı Colin Ronald, Avusturya. Bir kayakçı Slovenya’da bir dağın yamacına iniyor. Kazanan – manzara. (Colin Ronald /Fotoğraf / Doğa Koruma Küresel Fotoğraf Yarışması 2019)
Leigh Miller, Avustralya. Pink Lake: Hutt Lagoon, ( Avustralya) adında pembe bir gölün pembe tonlarını gösteren uçak fotoğrafı. İkincilik – manzara. (Leigh Miller /Doğa / Doğa Koruma Küresel Fotoğraf Yarışması 2019)
On the Brink. Guilherme Gomes de Mesquita. Brezilya. Norveç’, Trolltunga. Üçüncü sırada – manzara. (Fotoğrafı çeken Guilherme Gomes de Mesquita / Doğa Koruma Küresel Fotoğraf Yarışması 2019)
Michael Gallagher, İngiltere. Gimme Barınağı: kapalı resif anemonunun dokunaçlarında anemon balığı barınağı. Onur ödülü – su. (Michael Gallagher / Fotoğraf / Doğa Koruma Küresel Fotoğraf Yarışması 2019)

Nature Conservancy’s Global Photo Contest

designyoutrust.com