Dio’nun “Holy Diver” Albüm Kapağına Dayalı Çizgi Roman Geliyor

Müzik temelli çizgi ve grafik romanlara imza atan önde gelen yayıncılardan Z2 Comics’in, Dio’nun klasikleşmiş ilk albümü “Holy Diver”ın kapak resmine dayanan bir çizgi roman oluşturmak için Ronnie James Dio vakfıyla birlikte çalıştığı duyuruldu.

2021 yazında geçici olarak çıkacak olan “Ronnie James Dio’s Holy Diver” isimli kitap, Steve Niles tarafından yazılırken, çizimleri Scott Hampton, kapağı ise Bill Sienkiewicz tarafından tasarlanacak.

Çizgi romanının haberi, Syfy Wire’ın “Metal Crush” serisinin son bölümünde Ronnie’nin eşi ve uzun süreli menajeri Wendy Dio tarafından duyuruldu.

Wendy, “Steven Niles’ın yazdığı Z2 Comics’ten çıkan bir çizgi romanımız var ve Dio’nun” Holy Diver” albümünün kapak resmini içerecek” sözleriyle konuyu gündeme getirmiş oldu.

Steven Niles ise projenin ilham kaynağı hakkında şunları söyledi: “Dio’nun ‘Holy Diver’ kapağı, insanların bildiği en ikonik heavy metal kapaklarından biridir. Yapmak istediğim şey bunun için bir arka plan hikayesi oluşturmak, böylece tamamını elde ederiz. Çalışması gerçekten eğlenceli. Şu anda sadece planlama aşamasındayım, ancak kapak ve şarkı ana ilham kaynağım, ancak esas olarak kapak.”

blabbermouth.net

tr_TRTurkish