Meksika, 31 Ekim’den 2 Kasım’a kadar, tarihsel ve kültürel açıdan en önemli olaylarından biri olan Día de los Muertos’u ( Ölülerin Günü) kutlamaktadır. Bu üç günlük etkinlik ölenleri onurlandırmak için yapılır. Ülkenin dört bir yanındaki insanlar etkinliği farklı şekillerde anıyorlar, ancak genellikle yiyeceklerle dolu bir sunak, stilize edilmiş iskeletler vb. şeyler etrafında şekilleniyor. Tapınağa ek olarak, pek çok kişi ilginç kostümler giyiyor.

Calaveras’a benzemek için insanlar yüzlerini beyaza boyar ve rengârenk çiçek çizimleri ve diğer dekoratif motiflerle vurgu yaparlar. Bazıları ise tek renkli bir yaklaşımı tercih eder ve yüzlerini beyaz, siyah ve gri renklere boyar. Hemen her makyajda dudakların üzerine boyanmış siyah çizgiler ve kafatasına benzemek için göz çevresindeki koyu halkalar vardır. Tamamlayıcı olarak da parlak kıyafetler ve ayrıntılı başlıklar giyilir.

En güzel Día de los Muertos kostümlerinden bazılarını görmek için aşağı kaydırın.

View this post on Instagram

#EncuentroHuapalcalco2019

A post shared by Eduardo Alfaro Mellado (@eduardo_alfaro_mellado) on

View this post on Instagram

Día De Los Muertos has become one of my favorite holidays! ♥️💀This year was no different…and well here is my costume for the 20th Anniversary of Día De Los Muertos Festival @hwdforever .✨I was honored to be a judge in this years costume contest and the attendees really brought their love for the holiday, passion and creativity to their costumes! 🖤 I’m still recovering from everything that happen yesterday and still sorting thru tons of photos! Thank you – Thank you to my sisters @sincerelyjules and @ari.sari.loves for letting me dress them up in my DDLM designs and their husbands, @kevinberruuu & @frankeli29 for making this our annual tradition.💀🌹You guys are seriously the funnest people! I LoVE You GuYs!! 🌸 And of course…the biggest THANK YOU to my one and only @mucio323 ♥️Only God knows how much I LOvE YOU!! Thank you for everything!!!! It takes a village they say…but I say, it just takes a Mucio.🖤Another one for the books!…💀💀💀. 📷p/c:@mucio323 More FUn pics to come!! Stay tuned!♥️ . . . . #DiadelosMuertos #DayOfTheDead #SugarSkull #DiaDeLosMuertos #Mexico #DiaDeMuertos #Skeleton #Skull #Flowers #UNESCO #AllSaintsDay #AllSoulsDay #Calavera #Ddlm #LadyoftheDead #LaCalaveraCatrina #diadelosmuertoscostume #diadelosmuertosmakeup #decolores #hollywoodforevercemetery #hollywoodcemeterydiadelosmuertos #hollywoodcemeteryddlm #ddlm #catrinadelosangeles

A post shared by Lily Martinez (@lilylove213) on

MYMODERNMET.COM