Deniz Taşar’ın Yeni Albümü ‘OVERFLOWING’ Yayında

Deniz Taşar 29 Mart’ta yayınlanan ‘Söyle Deniz’ ve 26 Nisan’da kavuştuğumuz ‘Damlaya Damlaya’ ile birçok türün harmanlandığı albümünün müjdesini dinleyenlerine vermişti. “OVERFLOWING” adlı; yepyeni bir Deniz Taşar’ı çalma listelerimize konuk eden ilk İngilizce solo albümü bugün yayında!

“Dinleyiciyi şaşırtan eklektik bir pop albümü” olarak tanımlanan albüm dinleyenlere, duymaya alışık olmadıkları bir Deniz Taşar sunuyor. Yeni müzikal yolculuğuna tanık olduğumuz Taşar, albümle birlikte kendi ‘pop müzik’ tanımını da açıklamış oluyor.

Albüm Deniz’in tüm ilhamlarının seslendirilmiş hali. Güçlü sözlerle bezenen R&B vokalleri, dansa davet eden ritimler, deneysel dokunuşlar ve rap verse’leri albümün yapı taşları olarak karşımıza çıkıyor. Toplam 10 parçadan oluşan albüm ‘the mind map’ adlı parçayla açılıp; ‘Top of the Roof’ adlı, flörtöz ve eğlenceli bir tavra sahip, enerjik dans parçasıyla sonlanıyor. Sanatçının ilk solo İngilizce albümü aynı zamanda Charalambos Kourtaras ile birlikte hem Atina’da hem de İstanbul’da kaydedildi.

Sanatçı albümünün ilk kutlamasını 30 Mayıs’ta Babylon’da gerçekleşecek lansman konseriyle yapacak. Aynı zamanda albüm için hazırlanan CD’ler de konser günü satışta.

OVERFLOWING, SOLAS Records etiketiyle tüm platformlarda yayında ve focus track ‘Top of the Roof’, Spotify Türkiye’nin ‘New Music Friday Türkiye’; Apple Music’in ‘New Music Daily’ adlı çalma listelerinde yer alıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish