David Gilmour, Kızı Romany Gilmour’ın Eşlik Ettiği Yeni Single’ı “Between Two Points”i Paylaştı

David Gilmour, 6 Eylül’de dinleyiciyle buluşacak albümü Luck and Strange’den yeni bir ön izleme yayımladı.

Gilmour, The Montgolfier Brothers’ın 1999 tarihli şarkısı “Between Two Points”i 22 yaşındaki kızı Romany Gilmour’un vokalleri ve arpıyla yeniden yorumluyor.

“Bu şarkı yayımlandığından beri çalma listemdeydi. Son zamanlarda bir ya da iki kişiye bahsettim: Bir hit olduğunu sanıyordum ama kimse bilmiyordu,” diyor Gilmour yaptığı açıklamada. “Romany’den bir denemesini istedim… Romany’nin şarkı için tam olarak doğru kırılganlık ve gençliğe sahip olduğunu fark ettim.”

Gilmour’un dokuz yıl sonra gelecek ilk yeni albümü olacak “Luck and Strange”de Gilmour’un eşi Polly Sampson şarkı sözlerini yazarken, Gabriel ve Charlie de geri vokal ve şarkı sözleriyle albüme katkıda bulundu. Albüm, Gilmour ve ailesinin canlı yayınlarda birlikte performans sergileyerek kendilerini eğlendirdiği 2020 ve 2021 yıllarındaki küresel kapanmadan doğdu.

Yapımcılığını Charlie Andrew’un üstlendiği albüm, bas gitarda Guy Pratt ve Tom Herbert; davulda Adam Betts, Steve Gadd ve Steve DiStanislao; klavyede Rob Gentry ve Roger Eno; yaylı çalgılar ve koro düzenlemelerinde Will Gardner’ın da aralarında bulunduğu bir grup müzisyenin katkısıyla kaydedildi. 2007 yılında Gilmour’un evindeki bir ahırda kaydedilen albüme adını veren şarkı ise 2008’de kaybettiğimiz Pink Floyd klavyecisi Richard Wright’a ait.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

David Gilmour and Romany Gilmour, photo by Gavin Elder

What's your reaction?

tr_TRTurkish