İFSAK 60.yıl etkinlikleri kapsamında, çok önemli bir belgeselin Türkiye prömiyerini gerçekleştiriyor !

1986-2018 yılları arasında yapılan Ara Güler çekimleriyle hazırlanan “Bu Dünya Böyle Dünya” adlı belgesel tamamlandı. Yönetmenliğini Coşkun Aral’ın yapımcılığını da Müge Aral’ın yaptığı belgeselin Türkiye prömiyeri, İFSAK’ın ev sahipliğinde 15 Ekim 2019 Aksanat’ta.

Ara Güler belgeselde hem tarihi belgelediği anları hem de kendi dünyasından renkli anıları işliyor. Büyük usta, ülke tarihindeki dönüm noktalarıyla kesişen aile hikayesini, çocukluğundan başlayarak anlatıyor. Sanat, bilim ve kültür alanlarında dünyanın kaderini belirleyen kişilerle kurduğu dostluklar ve onların hayatlarından kısa kesitlere de yer verilen belgeselde, Ara Güler kendine has üslubuyla hem hayatın anlamını sorguluyor hem de gençliğinin ilk heyecanlarını anlatıyor.
Adını Coşkun Aral’la 1986 yılında açtıkları sergiden alan belgesel, 40 yılı aşkın dostluklarının anısına Coşkun Aral tarafından hazırlandı. Coşkun Aral, film hakkında bir söyleşi de gerçekleştirecek.

Bilet satışından Elde Edilen Tüm Gelir İFSAK’a bağışlanacaktır.
“Bu Dünya Böyle Dünya” Belgeseli Türkiye Prömiyeri
15 Ekim 2019 Aksanat
Biletler: 25 TL. Aksanat ve Biletix’de

ifsak #aragüler #coşkunaral #ifsak60yılda60etkinlik #ifsak60yaşında #ifsak60yil #budünyaböyledünya #theworldasitis #aksanat #ifsaketkinlik