Coşkulu, İsyankâr ve Fantastik: Reptilians From Andromeda “Bloodlust Of The Doll Witch”

Boğaç Gökmen

Son yıllar ülke yeraltı sahnesindeki hareketlilik parmak ısırtırken bazı gruplar da üretkenlik ve canlılıklarıyla birkaç adım öne çıkıyorlar.

İşte bu gruplar arasında dikkat çeken isimlerden biri de kuşkusuz ki “Reptilians From Andromeda”.

Gitarda 90’lı yıllar yerli punk sahnesinin önemli gruplarından Rashit’in de kurucularından olan Tolga Özbey ile vokalde Aybike Çelik Özbey tarafından temelleri atılan İstanbullu topluluk, son dönemdeki konser hareketliliği içinde bir de EP. yayımlayarak yepyeni kayıtlarla çıkıyor dinleyici karşısına.

Aybike Çelik Özbey ve Tolga Özbey’in yanı sıra davulda Başak Karacan ile bas gitarda Kerim Gönençer’den kurulu güncel kadro, 5 yeni şarkının yer aldığı “Bloodlust Of The Doll Witch” ile dinleyiciyi garage ve punk-rock kulvarının coşkusuna ortak olmaya çağırıyor.

Daha önce, yurtdışında çeşitli Amerikan ve İngiliz plak şirketlerinden 7 EP, bir adet de uzunçalar yayımlayan topluluk, Çekyalı plak şirketi Prof Sny Records etiketiyle plak formatında “Doomsday” adında bir 7″, ardından da 2018’in başlarında “Dialogues For Monkeys” isimli bir uzunçalar yayımlamıştı.

Geçtiğimiz süreçte İspanya ve Yunanistan turneleriyle hızına hız katan topluluk, yeni EP. “Bloodlust Of The Doll Witch”den çıkan ilk şarkı “Doll Witch”e çekilen videoyu yılın hemen başında yayımlayarak yeni kayıtların yolda olduğunun ilk sinyallerini vermişti.

Resim

Albümdeki tüm sözler Aybike Çelik Özbey’in kaleminden dökülürken, Radical Noise’dan tanıdığımız ve bir dönem grupla da çalışan Ersin Çağlayan’ın dokunuşlarının bulunduğu “Rogarou” ile birlikte tüm besteler grubun ortak gücünü taşıyor.

Kafadan Kontak Records etiketiyle dijital olarak Bandcamp üzerinden dinlemeye ve satışa sunulan, kaset ve CD formatlarında da Dead Generation Records tarafından piyasaya sürülecek kaydın mix ve mastering aşamaları Fran Ashcroft tarafından gerçekleştirilirken kapak görseli ise Rob Richardson imzası taşıyor.

Reptilians From Andromeda’nın, türün karakterini yansıtan çiğ gitar tonlarıyla, dinamizm ve eğlence dozu yerinde old school garage ve punk-rock kulvarında nefes alan beş şarkının varlığıyla kendi evrenlerinde bir yolculuk vadeden “Bloodlust Of The Doll Witch”, grubun enerji ve tavrını tüm samimiyetiyle tarif eden bir içeriğe sahip.

Geçmişten günümüze, bugünün algısından uzayın derinliklerine, komşu galaksilere, coşkulu, isyankâr, fantastik bir yolculuk onlarınki. Dünya dışı varlıkların, dinozorların, mumyaların, vampirlerin baş role soyunduğu, peşine takılması, içinde bir yerlerde bulunması keyifli, maceralı bir süreç.

En iyisi, sesi açın ve seçtiğiniz bir zaman dilimine ışınlanma tecrübesi yaşayın, Reptilians From Andromeda’dan “Bloodlust Of The Doll Witch” yayında.

Reptilians From Andromeda’dan “Bloodlust Of The Doll Witch” bandcamp linki için.

tr_TRTurkish