Coronavirüs Tehdidi Dünya Genelindeki Kültür Etkinliklerini Vuruyor

Coronavirüs salgını, dünyadaki müzik, film ve diğer kültürel etkinlikleri etkiliyor.

Müzik ve film endüstrisinin dev festival ve etkinlikleri coronavirüs tehdidi altında ertelenme ve iptal kararları almak zorunda kalıyor.

Yakın zamanda iptal ve erteleme haberi gelen etkinliklerden bazıları şöyle:

– Dünyaca ünlü Coachella Müzik Festivali’nin arkasındaki prodüksiyon şirketi Goldenvoice, 2020 festivalini Nisan ayından Ekim ayına taşıma olasılığını inceliyor.

– Miami merkezli elektronik müzik festivali olan Ultra Müzik Festivali, coronavirüs konusundaki endişeler nedeniyle 2021 yılına kadar ertelendi. Bu ay yine Miami’de yapılması planlanan Kış Müziği Konferansı da ertelendi.

– SXSW 2020 Austin, Texas şehir yetkilileri tarafından “felaket durumu” ilan edilmesinin ardından planlanan tüm programları iptal etti.

– BTS, Green Day, New Order, Bob Dylan ve Slipknot, Asya’da planlanan turne tarihlerini iptal ettiler. Ayrıca, Japonya’daki Slipknot’un Knotfest etkinliği durduruldu.

– Pearl Jam yaklaşan Kuzey Amerika turunun bahar programını erteledi. Ayrıca ABD hükümetinin gelişmekte olan krizi yönetme kabiliyeti konusundaki endişelerini dile getirdiler.

– Justin Bieber, coronavirüsten kaynaklanan bilet satışlarındaki düşüş nedeniyle yaklaşan birkaç stadyum gösterisi için mekân küçültme yoluna gitti.

– Polisin, 1.000’den fazla kişinin katılımıyla düzenlenecek tüm etkinlikleri yasaklaması üzerine Madonna, Paris’teki “Madame X Tour”un geri kalanını iptal etti.

– Yeni James Bond filmi No Time to Die’un piyasaya sürülmesi Kasım 2020’ye kadar ertelendi. Özellikle Çin ve İtalya’da birçok sinema salonu, coronavirüs endişesiyle kapatıldı.

Consequenceofsound.net

tr_TRTurkish