Colin Taylor İlk Solo Albümü “CMFT” ile Huzurlarınızda

Slipknot ve Stone Sour’un mikrofon başı kudreti Corey Taylor, “CMFT” isimli ilk solo albümü ile bireysel kariyerinin ilk meyvelerini dinleyiciyle paylaştı.

Roadrunner Records aracılığıyla yayına sürülen albüm geniş bir müzikal anlayış üzerine kurulu omurgasıyla dikkat çekiyor.

Albüm, Hip-hop kıyılarında gezinen, Tech 9ine ve Kid Bookie’nin eşlik ettiği “CMFT Can’t Be Stopped” country rüzgarını arkasına alan “HWY 666” ve klasik rock formülleri üzerine kurulu “Black Eyes Blue” ile birlikte ana akım rock kulvarına şimdiden ağırlığını hissettiren bir giriş yapıyor.

Albüm, Slipknot’un en son albümü “We Are Not Your Kind”dan 14 ay sonra dinleyiciyle buluşurken, pandemi nedeniyle iptal olan Slipknot turnesi sonrası Taylor, solo albümünü kaydetmek için soluğu stüdyoda almıştı.

Taylor albümde, bas gitarda Jason Christopher, davulda Dustin Schoenhofer ve gitarlarda Zach Throne ile Christian Martucci’den oluşan bir kadroyla çalışırken kayıt süreci, Anthrax, Steel Panther ve Stone Sour ile çalışmış olan yapımcı Jay Ruston ile birlikte, Kevin Churko’nun Las Vegas’taki The Hideout Recording Studio’da tamamlandı.

Taylor, albümle ilgili olarak, “Geçmişte yaptıklarımı, bağlı olduğum projeleri seviyorum, ancak bu, dürüst olmak gerekirse, muhtemelen ilk Slipknot albümünden beri yaptığım en keyifli albüm” diyor.

Albüm ismi “CMFT”nin açılımını merak edenler için ise “Corey MotherF ** kin Taylor”ın kısaltması olduğunu da notlara ekleyelim.

Kapak Fotoğrafı: Ashley Osborn

What's your reaction?

tr_TRTurkish