Çocuk kitapları yazarı Nihan Temiz sihirli bir sözcüğü fısıldıyor: Merhaba

Güzelce düzlüklerinde yaşayan hayvanlar, uyandıklarında karşılarına çıkacak o gizemli varlıktan henüz habersizler. Acaba kim olabilir bu? Ona nasıl yaklaşmak, ne söylemek gerek?  Sevilen çocuk kitapları yazarı Nihan Temiz, bu eğlenceli öyküsünde okurun dikkatini arkadaşlık ve iletişim kurmaya çekiyor.

Genellikle unutulan ama aslında çok basit ve sihirli bir sözcüğü bize fısıldayıveriyor: “Merhaba!

Yazan: Nihan Temiz

Resimleyen: Burcu Yılmaz

Yaş aralığı: 3 yaş ve üzeri

Sayfa sayısı: 28 sayfa – Karton kapak

Nihan Temiz; 1975 Ankara doğumlu. Hacettepe Üniversitesi’nde psikoloji eğitimi aldı ve Gelişim Psikolojisi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı. 1997’de Hacettepe Üniversitesi’nde çalışmaya başladı. Okul öncesi dönemdeki çocuklarda duygusal zekâ ve problem çözme becerileri, anne ve baba tutumları, çocuk edebiyatı ve çocuk kütüphaneleriyle ilgili bilimsel çalışmalar, projeler ve dergi yazılarının yanı sıra çocuk kitapları yayımlandı. Yeni roman, öykü ve uygulama kitabı projeleriyle ilgileniyor. Yolda gördüğü küçük bir kız çocuğunu su perisine benzetmesiyle başlayan yazarlık sevdası halen devam ediyor.  

Burcu Yılmaz; 1986 İstanbul doğumlu. Ege Üniversitesi Çocuk Dünyasının Ressamları ve Kitapları Müzesi, 50. Bratislava İllüstrasyon Bienali ve 2018 Frankfurt Kitap Fuarı’nda eserleriyle yer aldı. 17. Tudem Edebiyat Ödülleri-Resimli Kitap Yarışması’nda Evden Çıktığımda isimli sessiz kitabı ikinciliğe değer görüldü. Çocuk kitabı resimlemenin yanı sıra editör ve çevirmen olarak çalışıyor.

tr_TRTurkish