Cillian Murphy’nin başrolde olacağı Peaky Blinders filmi onaylandı

Oscar ödüllü Cillian Murphy’nin gangster Tommy Shelby rolünü yeniden canlandıracağı bir Peaky Blinders filmi Netflix’e geliyor.

Yayın devi, haberi Salı gecesi X’teki (eski adıyla Twitter) bir gönderiyle ve senaryonun bir fotoğrafıyla doğruladı.
Aynı zamanda filmin ortak yapımcılığını üstlenecek olan İrlandalı aktör Murphy “Bu, hayranlara özel bir mesaj” dedi.
2013’ten 2022’ye kadar altı sezon boyunca yayınlanan popüler BBC draması, 20. yüzyılın başlarında Birmingham gangsterlerinin hayatlarını konu alıyordu.

Murphy, TV şovunun tamamı boyunca başrolü oynadı. Oyuncu “Görünüşe göre Tommy Shelby’nin benimle işi bitmemiş” yorumunu yaptı.

“Peaky Blinders’ın film versiyonunda Steven Knight ve Tom Harper ile yeniden işbirliği yapmak çok memnuniyet verici.”

Bu haber dizinin fanları arasında büyük heyecan dalgası yarattı.

Bir X kullanıcısı “Tommy Shelby her zaman bizi ekrana yapıştırmanın bir yolunu buluyor” diye yazdı. “Ben buna fazlasıyla hazırım.”
Bir başkası “Daha fazla Tommy Shelby aksiyonu için sabırsızlanıyorum! Netflix’te Peaky Blinders – bundan daha iyisi olamaz” dedi.
Dizi ilk olarak Eylül 2013’te BBC Two’da yayınlandı. 2019’da beşinci sezonu için BBC One’a geçiş yaptı ve beş milyonun üzerinde izleyici kitlesine ulaştı. Yayınlandığı süre boyunca, halk tarafından oylanan Ulusal Televizyon Ödülleri ve 2018’in en iyi drama dizisi dalında Bafta da dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı.

‘Hiçbir engel yok’

Yazar ve yaratıcı Knight, filmin “hiçbir kısıtlamaya yer bırakmayacağına” söz verdi.

PA haber ajansına göre “Bu, Peaky Blinders hikayesinde patlama yapacak bir bölüm olacak” dedi.

Bu yılın sonlarında prodüksiyona girecek olan filmin yönetmeni Harper şunları söyledi: “10 yıl önce Peaky Blinders’ı ilk yönettiğimde dizinin neye dönüşeceğini bilmiyorduk ama oyuncu kadrosunun simyasında ve senaryoda patlayıcı bir his uyandıran bir şeyler olduğunu biliyorduk.”

PA tarafından aktarılan yorumlarında, dizinin her zaman “aile hakkında bir hikaye” olduğunu ve bu nedenle filmi izleyicilere sunmak için oyuncular ve teknik ekiple yeniden bir araya gelmenin “inanılmaz derecede heyecan verici” olduğunu söyledi.
BBC

What's your reaction?

tr_TRTurkish