Chelsea Wolfe’dan Yeni Şarkı “Green Altar” ve Joni Mitchell’in “Woodstock” Yorumu

Chelsea Wolfe, yeni şarkısı “Green Altar”ı ve Joni Mitchell’in “Woodstock” şarkısı coverını paylaştı. Ayrıca, “Birth of Violence” albümünü destekleyen 2019 yürüyüşü sırasında çekilen yeni bir tur belgeselini yayımladı.

“Green Altar” 2019 tarihli albümü “Birth of Violence”ın kayıt oturumları sırasında kaydedilirken Wolfe bu albümü desteklemek için turneye hazırlanırken Joni Mitchell’in “Woodstock” şarkısının coverını seslendirdi.

Wolfe’un bir basın açıklamasında açıkladığı gibi Joni Mitchell, Birth of Violence turnesindeki çarpıcı akustik performanslar üzerinde büyük bir etkiye sahipti. Wolfe ve iş birlikçisi Ben Chisholm, ilham almak için Joni Mitchell’nin eski videolarını izliyordu, özellikle bir şarkı her gece tekrarlanan bir cover haline geliyordu.

Wolfe, “Birth of Violence turuna hazırlanırken birçok Joni Mitchell videosu izliyordum” diyor ve ekliyor, “Onun 1966’daki bir Kanada performansı, ‘Highway’ şarkımın videosuna ilham verdi. Canlı sette çalıştıktan bir gece sonra, Ben ile takılıyorduk ve ‘Woodstock ‘ geldi ve şarkıya eşlik etmeye başladım.

Joni açıkçası müziğimin bu yönü için çok büyük bir ilham kaynağı, bu yüzden onu takdir etmek doğru geldi.

Şarkılarla birlikte paylaşılan belgeseli ise Wolfe’un Kuzey Amerika ayağının sonunu takip eden fotoğrafçı Bobby Cochran yönetti.

Kapak fotoğrafı: Ben Chisholm

tr_TRTurkish