Cat Power’dan Bob Dylan’a Saygı Duruşu: “Cat Power Sings Dylan: The 1966 Royal Albert Hall Concert” Yayında

Geçtiğimiz kasım ayında Cat Power, Bob Dylan’ın ikonik 1966 “Royal Albert Hall” konserini yeniden canlandırmak için Londra’daki Royal Albert Hall’da sahne aldı.

Power’ın Dylan’ın meşhur turnesinin set listesini adımladığı konser albümü “Cat Power Sings Dylan: The 1966 Royal Albert Hall Concert”, Domino aracılığıyla şimdi dinleyiciyle buluştu.

Cat Power sahne adıyla müzik yaşamını sürdüren Chan Marshall, Dylan’ın müziğinin beş yaşından beri kendisine ilham kaynağı olduğunu söylüyor. Dylan’ın 1966 turnesi, setin ortasında akustik gitardan elektro gitara geçtiği için folk tutkunları için biraz tartışmalıydı. Power ise bu turnenin rock ‘n’ roll’da önemli bir dönüm noktası olduğuna inananlardan.

Bir basın açıklamasında “Dylan bir bakıma şarkı yazan hepimiz için bir ilah” diyor. “She Belongs to Me” ve “Ballad of a Thin Man” gibi şarkılarda Power’ın sesi kesinlikle Dylan’ınkinden çok daha farklı, ancak yaptığı coverlar Dylan’ın şarkı yazarlığındaki parlaklığın bir başka kanıtı.

Geçmişte ‘She Belongs to Me’ şarkısını söylerken bazen şarkıyı birinci şahıs anlatımına dönüştürüyordum – ‘Ben bir sanatçıyım, arkama bakmıyorum’. Bu şekilde şarkıyla gerçekten özdeşleştim,” diye devam ediyor. “Ama Royal Albert Hall’daki gösteri için, tabii ki orijinal yazıldığı şekilde söyledim – besteye ve büyük besteciye saygı duyarak.”

Power, Dylan’ı önümüzdeki şubat ayında New York Carnegie Hall’da vereceği bir saygı konseriyle daha da onurlandıracak.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish