Camera Obscura Yeni Albümünü İlk Single “Big Love” ile Duyurdu

Camera Obscura, 10 yılı aşkın süre sonra gelecek ilk yeni albümleri “Look to the East, Look to the West”i 3 Mayıs’ta Merge Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacağını duyurdu. İskoç indie pop emektarları duyuruyla birlikte “Big Love” adlı ilk single’ı paylaştı.

Gitarist/vokalist Tracyanne Campbell liderliğindeki Camera Obscura, “Look to the East, Look to the West”i kaydetmek için eski yapımcısı Jari Haapalainen ile yeniden bir araya geldi. Kurucu klavyeci Carey Lander’ın 2015’teki vefatının ardından bir süre ara veren grup, Belle & Sebastian’ın 2019 Boaty Weekender turnesi ve Glasgow’daki bir çift ısınma konseri için yeniden bir araya geldi.

Donna Maciocia bu konserlerde tuşlu çalgılar ve vokallerde Camera Obscura’ya katıldı ve o zamandan beri kurucu üyeler Kenny McKeeve (gitar ve vokal), Gavin Dunbar (bas) ve Lee Thomson (davul ve perküsyon) ile birlikte Campbell’ın düzenli şarkı yazma ortağı oldu.

İlk single “Big Love”, pedal steel’de Tim Davidson’ın eşlik ettiği, country ve prog rock’tan etkilenen bir ayrılık marşı. Şarkıda Campbell, geçmişe dönme isteğinin ne kadar cazip olduğunu anlatıyor.

Campbell yaptığı basın açıklamasında, “‘Big Love’, Sandy Denny ve prog rock grubu Scope’a selam göndererek Waylon Jennings’e bir saygı duruşu niteliğinde” diyor ve ekliyor, “Geriye bakmamak, bugüne ve geleceğe inanmak üzerine bir şarkı.”

Camera Obscura’nın son albümü “Desire Lines” 2013 yılında yayımlanmıştı.

Yeni şarkı “Big Love”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini aşağıda bulabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Camera Obscura “Look to the East, Look to the West” şarkı listesi:

01. Liberty Print

02. We’re Going to Make It in a Man’s World

03. Big Love

04. Only a Dream

05. The Light Nights

06. Sleepwalking

07. Baby Huey (Hard Times)

08. Denon

09. Pop Goes Pop

10. Sugar Almond

11. Look to the East, Look to the West

Consequence.net

tr_TRTurkish