Swissôtel Büyük Efes ve Büyük Efes Sanat’ın sergi etkinliklerinin ilki olan Dinamo yeniden sanatseverler ile buluşuyor.  Ilki 2013 yılında gerçekleşen “Dinamo I” genç sanatçılar sergisinin üçüncüsü, 19 Ekim – 2 Aralık 2018 tarihleri arasında Swissôtel Büyük Efes’in Kordon  salonlarında sergilenecek.

İsmini durağan enerjinin elektrik enerjisine geçmesinden alan Dinamo sergisinin üçüncüsünde, Türkiye’nin farklı illerinden gelen 21 genç sanatçının 60’dan fazla eseri yer alacak.  Farklı malzeme ve üretim teknikleri ile oluşturulan resim, heykel, enstelasyon, seramik fotoğraf ve video art gibi farklı disiplinlerden eserler ile bir dil oluşturan genç sanatçılar, ele aldıkları konuları duyurmayı hedefliyor.

Sanat Yöneticiliğini Meriç Aktaş Ateş’in üstlendiği Büyük Efes Sanat’ın bu özel sergisini Kültür Üniversitesi Öğretim Görevlisi Salih Kalafatoğlu; “Anlamın Sessiz Gücü” olarak ifade etmekte ve “… Kapalı ya da açık, örtülü ya da gizli… anlamın o sessiz gücünü hissetmek, bize gösterilenle kuracağımız yürekten gelen sevgi dolu ilgiye bağlı. Anlamla ilişkiyi kurmak ve onu yakalamak için önce bütün bir resme bakmak, sonra da oradan bize gösterileni görmek…” dizeleri ile anlamlandırmaktadır.

Sergide yer alan 21 genç sanatçı;

Bengisu Bayrak, Beyza Boynudelik, Damla Yalçın, Deniz Doğruyol, Ece Beylikci ,Eda Emirağ, Evren Erol, Fırat Engine, Fırat Neziroğlu, Kerem Topuz, Leyla Emadi, Maartiz, Melike Kılıç, Merve Dündar, Nejat Satı, Pemra Aksoy, Saliha Yılmaz, Şevket Arık, Şeyda Özdamar, Tuğçe Aytürk ,Yeşim Us