Burakbey’in İlk Albümünün İlk Perdesi “Deliler Oratoryosu” Yayında

Burakbey ilk albümü “Deliler Oratoryosu” için geri sayımı temmuz ayında yayımlanan, Aga B’nin de eşlik ettiği çalışması “yeni ilahiler” ve onu takip eden “aradım” ile başlatmıştı.

Albümün beş şarkı ve bir intro içeren altı şarkılık ilk bölümü ‘Deliler Oratoryosu’ tüm dijital platformlarda yerini aldı. Albümün dijital dağıtımını single’larda da olduğu gibi Kahuna üstleniyor.

Indie Pop ve art pop’un çevrelediği albüm, dinleyenlere elektro pop’tan deneysele doğru akan bir dünya vadediyor. Diğer yandan her şarkı dinleyenlere bireysel ve evrensel arayışları; tiyatral bir dini estetikle ulaştırıyor.

Şarkı sözleri Burakbey’e ait olan albümün; prodüksiyon koltuğunda ise Şener Engin, Zeynep Oktar ve Arsan Salaryfar oturuyor. Şarkılar için çekilen kısa videoların yönetmenliği Burakbey’in; After Effects operasyonu ise Ziya Çakal’ın imzasını taşıyor.

“Aynaya bakıp, gördüğünü arayan, bu uğurda dervişe dönüp yeni ilahiler söyleyen bir pop starın hikâyesi albüm. Finali ise gerek sesi gerek kurgusuyla tüm hikâyeyi dağıtan bir şok efekti…”

tr_TRTurkish