Bundesliga, 2020-21 sezonunun başından itibaren bazı uluslararası pazarlarda üst düzey abonelik hizmeti vermeye hazırlanıyor. “Bundesliga Pass” hizmeti, ligin yayıncılardan kabul edilebilir teklifleri alamadığı pazarlarda ya da ligin geliştirmek istediği pazarlarda, Almanya’nın en üst liginden tüm maçlarının yayınını içerecek.

Doğrudan tüketiciye hizmet için ayda 7,99 dolar geçici fiyat belirlendi, ancak SportBusiness tam fiyatlandırmanın söz konusu pazara bağlı olacağını söylüyor.

Bundesliga Pass’ı tanıtan bir video geçtiğimiz Çarşamba günü Alman Futbol Ligi (DFL) genel kurul toplantısında gösterildi.

Lig bu hizmeti şu an vermiyor ve ancak ihtiyaç olması halinde gelecek sezon için hazır hale getirilecek. Ürünün bir sürümü test amacıyla dahili olarak çalışıyor. Geliştirme için sahne arkasında devam eden hazırlıkların haberi, uluslararası yayıncılarla yapılan bazı sözleşmelerin (Avrupa ve Çin dışında) 2019-20 sezonunun sonunda sona ereceğini akla getirdi.

Bundesliga Pass, ligin yayıncılarla masadaki elini güçlendirmesinin yanı sıra anlaşmazlık durumunda söz konusu yerde ligin yayının var olmasını sağlayacak.  Servis canlı maç yayınlarının yanı sıra yaklaşık 8.000 saatlik arşiv içeriğini gösterebilecek.

sportbusiness.com