Siena Uluslararası Fotoğraf Ödülleri (SIPA), dünyanın her yerinden fotoğrafçıların yıl boyunca çektikleri en güzel fotoğrafları gönderdikleri yıllık bir fotoğrafçılık yarışması. 2020’de yarışmanın altıncı yılı kutlandı ve yarışmaya 156 farklı ülkedeki fotoğrafçılardan on binlerce fotoğraf katıldı.

Bu yıl fotoğrafçılar on kategoride yarıştı – belgesel ve foto muhabirliği, hareketli spor, mimari ve kentsel alanlar, çevredeki hayvanlar, doğanın güzelliği, büyüleyici yüzler ve karakterler, yolculuklar ve maceralar, 20 yaş altı sokak fotoğrafçılığı ve film şeridi. Ancak, yalnızca bir kazanan olabilirdi ve bu unvan, bir buzdağını çevreleyen yengeç foklarını tasvir eden Frozen Mobile Home adlı fotoğrafla Fransız fotoğrafçı Greg Lecoeur’a gitti.

Gece Avcısı (Çevredeki Hayvanlar Kategori Birincisi)

Jonas Classon

Anne (Belgesel ve Foto Muhabirliği Kategorisinde Dikkat Çekici Sanat Eseri)

Hassan Ghaedi

İş Başında Kadın (Büyüleyici Yüzler ve Karakterler Kategorisinde Dikkat Çeken Sanat Eseri)

Azim Khan Ronnie

Arkadaşlar (Büyüleyici Yüzler ve Karakterler Kategorisinde Mansiyon Ödülü)

Suvro Paul

Kışı Bekliyor (Doğanın Güzelliği Kategorisinde Mansiyon)

Martin Rak

Çalınmış Çocukluk (Belgesel ve Foto Muhabirliği Kategorisi İkincilik)

Paula Bronstein

Evde Tek Başına (Mimarlık ve Kentsel Mekanlar Kategorisi Birinciliği)

Attila Balogh

Donmuş Mobil Ev (Yılın Fotoğrafı)

Greg Lecoeur

Diogo Cancela (Sporda Eylem Kategorisinde Birincilik)

Ian Macnicol

Hayalet Vatozlar Uçtuğunda (Ortamlarında Hayvanlar Mansiyon)

Amit Eshel

İspanyol Yosunu (Doğanın Güzelliği Kategorisinde 2.lik)

Mauro Battistelli

Anne Bakımı (Ortamlarında Hayvanlarda Mansiyon Ödülü)

Nachum Weiss

Güvenlik Görevlisi (Mimarlık ve Kentsel Mekanlar Kategorisi Üçüncülük)

Martin Seraphin

Bebek Orangutan Ameliyatı (Belgesel ve Foto Muhabirliği Kategorisinde Mansiyon)

Alain Schroeder

Koichi Omae (Büyüleyici Yüzler ve Karakterler Kategorisinde 1.lik)

Silvia Alessi

Dünya Baş Aşağı Gidiyor (Ortamlarında Hayvanlar Kategorisinde 2.lik)

Thomas Vijayan

Tabu (Büyüleyici Yüzler ve Karakterler Kategorisi 2.si)

Fattah Zinouri

Ütopya (20 Yaş Altı Kategorisinde 1.lik)

Riccardo Marchegiani

Çöl buzu (Sporda Eylem Kategorisinde 2.lik)

Christian Pondella

Korku (Belgesel ve Foto Muhabirliği Kategorisinde Mansiyon Ödülü)

Dante Diosina Jr.

Umut (Belgesel ve Foto Muhabirliği Kategorisi Üçüncüsü)

Francis Pérez

Diş Hekimi (Ortamalrında Hayvanlar Kategosisi Dikkat Çeken Eser)

Lilian Koh

La Dama Blanca (Doğanın Güzelliği Kategorisinde 2.lik)

Stanislao Basileo

Kız Kardeş (Büyüleyici Yüzler ve Karakterler Kategorisi Üçüncüsü)

sipacontest.com

Kutsama (Yolculuk ve Macera Kategorisinde Birincilik)

Amirmahdi Najafloo Shahpar

Fırtınada (Yolculuk ve Maceralar Kategorisinde Dikkat Çekici Sanat Eseri)

Stefano Cestari

Yangın Kurbanının Ölümü (Belgesel ve Foto Muhabirliği Kategorisi Birinciliği)

Mohammad Sazid Hossain

Farklı Düşün (Çevredeki Hayvanlar Olağanüstü Sanat Eseri)

 Pietro Formis

Kurtarıcılar (Belgesel ve Foto Muhabirliği Kategorisinde Mansiyon Ödülü)

Shibasish Saha

Kilise Tavan Betonu (Mimari ve Kentsel Mekanlar Kategorisi 2.si)

 Barbara Schmidt

sipacontest.com | Facebook | Instagram | twitter.com | youtube.com