Dünyanın dört bir yanından yüzlerce tarihi mekan fotoğrafının yarıştığı yarışmada birbirinden güzel kareler jürilerin beğenisine sunuldu. Farklı kategorilerde finale kalan ve birinciliği hak eden görüntüleri aşağıda bulabilirsiniz.

Yarışmanın finalistlerinden Alan Baxter'in Galler'deki bir katedralde çektiği fotoğraf.
Galler’de bir katedral içi
© FOTOĞRAF: ALAN BAXTER / HİSTORİC PHOTOGRAPHER OF THE YEAR
Yarışmanın finaline kalanlardan fotoğrafçı Robert Pekalski'nin Slovenya'daki Bled Gölü'nün ortasında yer alan adaki Neo-gotik St. Martin Kilisesi'nin görüntüsü.
St. Martin Kilisesi, Bled Gölü
© FOTOĞRAF: ROBERT PEKALSKİ / HİSTORİC PHOTOGRAPHER OF THE YEAR
 2019 Tarihi Mekanlar Fotoğrafçılık Yarışması'nda finale kalan isimlerden  Iuliia Pasechnaia'nın fotoğrafında Gürcistan'ın en güzel yerlerinden birinde, Kazbeki Dağı eteklerindeki Gergeti köyünde yer alan Gergeti Kutsal Üçlü Kilisesi görüntülendi. 14. yüzyılda deniz seviyesinden 2170 metre yüksekte inşa edilmiş olan kilise, bölgedeki tek çapraz kubbeli kilise olma özelliği taşıyor.
Kazbeki Dağı eteklerindeki Gergeti köyünde yer alan Gergeti Kutsal Üçlü Kilisesi
© FOTOĞRAF: IULİİA PASECHNAİA / HİSTORİC PHOTOGRAPHER OF THE YEAR
Yarışmanın finalistlerinden Tatiana Mordkovich'in fotoğrafı, Rusya'nın başkenti Moskova'daki Kızıl Meydan'da çekildi.
Kızıl Meydan
© FOTOĞRAF: TATİANA MORDKOVİCH / HİSTORİC PHOTOGRAPHER OF THE YEAR
Yarışmanın finalistlerinden fotoğrafçı Eduardo Arteaga'nın Kapadokya'da çektiği görüntü.
Kapadokya
© FOTOĞRAF: EDUARDO ARTEAGA / HİSTORİC PHOTOGRAPHER OF THE YEAR
Yarışmanın finalistlerinden  Bashar Tabbah'ın Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de görüntülediği Safdarjung Türbesi. 1754 yılında inşa edilen  Safdar Jung olarak bilinen Mirza Muqim Abul Mansur Han'ın mozolesi, Babür mimarisinin günümüze kadar gelen göz alıcı örneklerinden biri olarak biliniyor.
Safdarjung Türbesi
© FOTOĞRAF: BASHAR TABBAH / HİSTORİC PHOTOGRAPHER OF THE YEAR
Yarışmanın finalistlerinden Sara Rawlinson,  Japonya'nın Nara eyaletindeki Horyu-ji Tapınağı'nı görüntüledi. MS 607 yılında kurulan bu tapınak Japonya’daki en eski Budist mabetlerinden biri. Japonya’daki çoğu tapınağın aksine yıkılıp sonra yeniden inşa edilmemiş, hala özgün halini koruyor ve bu da ona dünyanın en eski ahşap yapısı unvanını kazandırıyor. Ayrıca UNESCO koruması altındaki bu tapınağın beş katlı pagodası da türünün en eski örneği.
Horyu-ji Tapınağı
© FOTOĞRAF: SARA RAWLİNSON / HİSTORİC PHOTOGRAPHER OF THE YEAR
Yarışmanın finaline kalanlardan fotoğrafçı Julio Castro Pardo,  fotoğrafında İspanya'daki tarihi Caudilla Kalesi'nin enkazlarına yer verdi.
Caudilla Kalesi
© FOTOĞRAF: JULİO CASTRO PARDO / HİSTORİC PHOTOGRAPHER OF THE YEAR
 Yarışmanın 'İngiltere'nin Tarihi' kategorisinde birinci seçilen  JP Appleton'un İngiltere'nin Sunderland kentinde çektiği fotoğraf.
Sunderland 
© FOTOĞRAF: JP APPLETON / HİSTORİC PHOTOGRAPHER OF THE YEAR
Yarışmayı kazanan Stephane Hurel'in fotoğrafında II. Dünya Savaşı’nın dönüm noktası sayılan Normandiya çıkarmasının yapıldığı Arromanches Plajı ve geçici Mulberry Limanı’nın ilgi çekici enkazı görüntülendi.
Arromanches Plajı ve Mulberry Limanı’nın enkazı
© FOTOĞRAF: STÉPHANE HUREL / HİSTORİC PHOTOGRAPHER OF THE YEAR

sputnik