Bu hafta 5’i yerli 9 film vizyona giriyor.

KARANLIK SIR – Marrowbone

marrowbone movie ile ilgili görsel sonucu

Sergio G. Sánchez’in yönetmen koltuğunda oturduğu ve senaryosunu kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda George MacKay, Charlie Heaton, Mia Goth, Anya Taylor-Joy, Matthew Stagg, Nicola Harrison yer alıyor.

Genç bir adam olan Jack ve kendisinden küçük olan kardeşleri Billy, Jane ve Sam’in büyük bir sırları vardır. 4 kardeş bir arada kalmaya devam edebilmek adına sevgili annelerinin ölümünü herkesten saklamak zorunda kalmıştır. Ancak bu şartla birlikte yaşamaya devam edebilecek olan kardeşlerin hayatını zorlaştıran bir diğer etmen daha vardır ki, bu sakladıkları sırdan çok daha kötücüldür. Genç kardelşlerin yaşadıkları malikânede şeytani bir varlık kol gezmektedir ve kardeşlere rahat vermemektedir…

FINDIK İŞİ 2 – The Nut Job 2: Nutty by Nature

The Nut Job 2: Nutty by Nature ile ilgili görsel sonucu

Cal Brunker’ın yönettiği animasyon filmi “Fındık İşi 2’nin konusu şöyle:

Fındık dükkânında yaşayan sincap Surly ve arkadaşları günlerini yemek, oyun ve eğlence içinde geçirirler. Fakat dükkânda çıkan bir kaza Surly ve arkadaşlarını evsiz kalmasına neden olur. Kalacak hiçbir yerleri olmayan grup mecburen diğer arkadaşlarının da yaşadığı parka geri dönerler. Adeta bir cennet gibi olan fındık dükkânına alışan Surly için parka dönmek pek de güzel olmaz. Doğadaki yeni hayatına alışmaya çalışırken kötü bir haber alır. Kaldıkları park insanlar tarafından lunapark haline getirilecektir. Surly ve arkadaşları evlerini kurtarmak için tehlikeli bir maceraya koyulur.

LOUİS VE LUCA: BÜYÜK PEYNİR YARIŞI – Herfra til Flåklypa

Herfra til Flåklypa ile ilgili görsel sonucu

Rasmus Sivertsen’in yönettiği haftanın bir diğer animasyon film “Louis ve Luca: Büyük Peynir Yarışı”; komşu köy ile düzenlenen geleneksel peynir yarışını kazanmak için kolları sıvayan Louis ve Luca’nın hikâyesine odaklanıyor.

Geleneksel Peynir Yarışı zamanı gelmiş, herkesi bir heyecan sarmıştır. Louis, haberi alır almaz hemen hareketi geçer. Uzun süredir beklediği fırsat ayağına gelmiştir. Artık herkes onun büyük bir şampiyon olduğunu görebilecektir. Louis, takımının kazanması için evini ve mucit olan arkadaşı Alfie’nin muhteşem atölyesini gözünü kırpmadan bahse koyar. Yarış hazırlıklarına girişenlerden biri de yerel peynir fabrikasının müdürü Clapton’dur. Louis,en iyi arkadaşı Luca the Hedgehog ve Alfie sayesinde yarışı kazanacağına emin olsa da Clapton’un ekibini öğrenince bir korkuya kapılır. Louis ve arkadaşları tüm zorluklara rağmen yarışı kazanabilecek midir?

ESKİ KOCA(MIZ) ) – Forget About Nick

Forget About Nick ile ilgili görsel sonucu

Ingrid Berdal, Katja Riemann ve Haluk Bilginer’in başrollerini paylaştığı Alman yapımı Eski Kocam(ız) filminin senaryosunu Pamela Katz yazdı ve filmin yönetmen koltuğuna Margarethe Von Trotto otururken oyuncu kadrosunda Ingrid Bolso Berdal, Katja Riemann, Haluk Bilginer, Tinka Fürst, Fredrik Wagner, Matthew Sanders, Lucie Pohl isimler bulunuyor.

Eski bir model olan Jade, kocası Nick’in yardımlarıyla kendi işini kurar. İş hayatında tutkulu ve başarı basamaklarını hızla çıkmak isteyen Jade’in özel hayatı, Nick’in eski eşi Maria ve kızları Stephanie’nin çat kapı hayatına girmeleriyle altüst olur. Maria ile yaşadığı tüm zıtlaşmalar, çekişmeler ve anlaşmazlıklar Jade için hem özel hayatında hem iş hayatında zamanla yerini bir kadın dayanışmasına bırakacaktır.

 KIZIM VE BEN

kızım ve ben film ile ilgili görsel sonucu

Murat Gürvardar’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini Cemal Hünal, İrem Helvacıoğlu, Zülal Memişoğlu, Enis Aybar, Ayça Kuru, Cengiz Kurtoğlu, Gizem Hatipoğlu ve Ömür Arpacı paylaşıyor.

Hayalini kurduğu polis akademisine giren ve birincilikle mezun olan Doruk, zengin bir ailenin tek çocuğudur. Bir operasyon sırasında tanıştığı Serap’a aşık olur ve evlenirler. Fakat kızları Zeynep’in doğumundan bir süre sonra bunalıma giren Serap evi terk eder. Özel harekat polisi olan Doruk, bir yandan zorlu görevini başarıyla yerine getirmeye çalışırken, bir yandan da kızı Zeynep’e hem annelik hem de babalık yapar. Kızıyla aralarında çok güzel bir bağ oluşmuşken evi terk edip giden Serap tekrar çıkagelir ve her şey değişir. Baba ve kızın hayatında zorlu bir dönem başlamıştır.

CAN FEDA

Ä°lgili resim

Yönetmenliğini M.Çağatay Tosun üstlendiği filmin başrollerinde Burak Özçivit ve Kerem Bürsin’in yanı sıra Melike İpek Yalova, Süleyman Karaahmet, Sabahattin Yakut, Onur Ayçelik, Özbek Yedig Kaplan ve Can Baykan rol alıyor.

Türk ordusu, 7 yıldır bir iç savaşın sürdüğü, dünyanın en tehlikeli bölgesine, yanında hiç bir müttefik devlet olmadan giriş yapar. Bu esnada, Yüzbaşı Alparslan’ın (Burak Özçivit) komutasındaki 6 kişilik Özel Kuvvetler timi, Yüzbaşı Pilot Onur’un (Kerem Bürsin) da katılımıyla Türk ordusuna karşı kurulan büyük tuzağı ortaya çıkarır.

EYVAH KARIM

 

eyvah karım film ile ilgili görsel sonucu

Raşit Çelikezer’in yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Asuman Dabak, Yosi Mizrahi, Wilma Elles, Metin Yıldız, Murat Okay, Binnur Şerbetçioğlu ve Sadi Celil Cengiz gibi isimler yer alıyor.

Raşit Çelikezer’in yönetmen koltuğunda oturduğu “Eyvah Karım” filminde, zengin ve sosyetik bir çiftin hikayesi anlatılıyor. Karısının tatile gitmesini fırsat bilen adam hemen çapkınlık planları yapar. Fakat başına gelenler planladıklarından bambaşkadır. Evde çapkınlık planı yapan adamın tadını önce eve giren üç farklı hırsız bozar. Bu yetmezmiş gibi bir de karısı sürpriz yapmak için aniden eve geri döner.

KARIMI GÖRDÜNÜZ MÜ?

karımı gördünüz mü ile ilgili görsel sonucu

Bülent Pelit’in yazıp yönettiği film, tatile gittikleri tesislerde eşini kaybeden bir adamın hikâyesini konu alıyor. Filmde Peker Açıkalın, Ivana Sert, Nuri Alço ve Coşkun Göğen rol aldı.

ANTEP FISTIĞI

antep fıstığı film ile ilgili görsel sonucu

Oğuz Yalçın’ın yönettiği filmde Ivana Sert, Orhan Uslu, Tuncay Günhan, Sefa Zengin ve Vural Buldu gibi isimler rol alıyor.

Gaziantepli bir baba ve Alman bir annenin çocuğu olan Simge, Almanya’da doğup büyümüştür. Simge, anne ve babasını bir kaza sonucu kaybedince Almanya’da yalnız kalır. Hasta olan dedesi, tüm malını Gaziantepli biri ile evlenme şartı ile Simge’ye bırakmaya karar verir ve bunun için ölüm döşeğindeyken torununu yanına çağırır.