Bu hafta 4’ü yerli 8 film vizyona giriyor.

Kaybedenler Kulübü: Yolda

kaybedenler kulübü yolda ile ilgili görsel sonucu

Yönetmenliğini ve senaristliğini Mehmet Ada Öztekin’in üstlendiği “Kaybedenler Kulübü Yolda” filminin başrollerinde Nejat İşler ve Yiğit Özşener yer alıyor. Kalabalık bir Kadıköy grubuyla Olimpos’ta eğlenceli bir tatil geçiren Kaan ve Mete, motorlarıyla birlikte İstanbul’a doğru yola çıkar. İki kişi olarak çıktıkları yolculukta beklenmedik iki misafir onlara eşlik eder. Türlü planlarla yaptıkları bu yolculuk onlara yolun, yolcuğun ve ilişkilerin hiçbir zaman planlandığı gibi olmadığını gösterir.

Öldürme Arzusu – Death Wish

death wish 2018 ile ilgili görsel sonucu

Eli Roth’un yönetmenliğini üstlendiği, 1974 yapımı kült klasik “Death Wish”in yeniden çevrimi olan Öldürme Arzusu’nda Bruce Willis’e Vincent D’Onofrio, Elisabeth Shue, Jack Kesy ve Dean Norris gibi isimler eşlik ediyor. Başarılı bir travma cerrah olan Paul Kersey, hayatını ölüm döşeğindeki, vurulmuş, bıçaklanmış insanlarla uğraşarak geçirmektedir. Stresli işinden sıyrıldığında ise sevgi dolu bir aile babasıdır. Kızı ve eşiyle mutlu bir hayat süren adam için bu düzen bir trajedi ile değişiverir. Evine düzenlenen saldırı sonrası eşi ölmüş, kızı ise komada yaşam mücadelesi vermektedir. Hayatını tamamen değiştiren bu olaydan sonra Paul, mesleki yeteneğini de kullanarak adeta bir ölüm makinesine dönüşür. Paul ne pahasına olursa olsun intikamını almaya kararlıdır.

Tomb Raider

tomb raider 2018 ile ilgili görsel sonucu

Roar Uthaug’un yönetmenliğini üstlendiği filmde; başroldeki Alicia Vikander’ın yanı sıra Walton Goggins, Dominic West, Daniel Wu, Kristin Scott Thomas, Hannah John-Kamen ve Nick Frost rol alıyor. Babasının ortadan kaybolmasından yedi yıl sonra, 21 yaşındaki Lara küresel ticaret imparatorluğunun başına geçmeyi reddetmiş ve üniversite dersleri alırken bir yandan da Londra’da bir bisiklet kuryesi olarak çalışmaktadır. Ancak ortaya çıkan yeni bir antik eser sonucu babasının kayboluşunu araştırmaya başlar ve son gittiği yeri ziyaret eder: Japonya kıyılarında bir yerde bulunan gizemli bir adadaki bir mezar. Birdenbire Lara kendini yalnızca keskin zekâsı, dirayeti ve inatçı ruhuyla silahlanmış bir halde, dezavantajlı bir durumda olduğu bir maceranın içinde bulur. Lara, bilinmeyene doğru yolculuk ederken, kendi sınırlarının ötesine geçmeyi de öğrenmelidir…

Entebbe’de 7 Gün – 7 Days in Entebbe

7 days in entebbe ile ilgili görsel sonucu

Rosamund Pike, Daniel Brühl, Eddie Marsan, Ben Schnetzer ve Andrea Deck’in başrolünde oynadığı İngiltere yapımı filmin senaryosu Gregory Burke’ye ait. Gerçek bir olaydan esinlenilen filmde, 1976 yılında içerisinde 248 yolcunun bulunduğu, Tel Aviv’ten Paris’e giden bir uçak 4 korsan tarafından kaçırılır. İkisi Filistinli ikisi ise Alman olan korsanlar tarafından ele geçirilen uçak, Uganda’daki Entebbe Havaalanı’na indirilir, Korsanların amacı İsrail, Kenya, Fransa, İsviçre ve Batı Almanya’da tutuklu bulunan 53 Filistinli’nin serbest bırakılmasını sağlamaktır. Gözler İsrail hükümetine çevrilmiştir. Herkes diplomatik bir çözüm yapılmasını beklerken İsrail hükümeti rehin alınan 248 kişinin hayatını kurtarmak için olağanüstü bir plan yapar.

Stalin’in Ölümü – The Death of Stalin

the death of stalin ile ilgili görsel sonucu

Armando Iannucci’nin yönettiği, “Stalin’in Ölümü” filminde, Jason Isaacs, Andrea Riseborough, Olga Kurylenko, Steve Buscemi, Rupert Friend, Jeffrey Tambor, Paddy Considine, Tom Brooke, Adrian McLoughlin, Simon Russell Beale ve Michael Palin gibi oyuncular yer alıyor. Senaryosunu Armando Lannucci, David Schneider ve Ian Martin’in birlikte kaleme aldığı film, 1953 yılında Stalin’in ölümüyle oluşan otorite boşluğunu doldurmaya aday olanların koltuk mücadelesini kara mizah yönünden ele alıyor. Sovyet diktatörü Josef Stalin’in hayatının son günlerini ve oluşturmaya çalıştığı katı rejimin yarattığı kaosu gözler önüne seren The Death of Stalin, sanatçı ve yazar Fabien Nury’nin çizgi romanından uyarlandı.

Tut Yüreğimden Anne

tut yüreğimden anne ile ilgili görsel sonucu

Senaryosunu Gökhan Alan’ın yazdığı, Burçin Aydın ve Bülent Aydoğan’ın birlikte yönettiği Tut Yüreğimden Anne, otizmli kızını bir türlü kabullenemeyen ailesiyle zaten çok zor bir hayatı olan genç bir kadının, ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrendikten sonra yaşadıklarını konu ediniyor. Filmde, Sermiyan Midyat, Naz Elmas, Janberk Nak, Ela Şen, Levent İnanır, Barış Küçükgüler, Cem Sultan Karabulut, Melda Arat ve Kahraman Sivri rol alıyor.

Düğüm Salonu

düğüm salonu ile ilgili görsel sonucu

Aynı gün aynı saatte aynı binada iki farklı düğün vardır. Birbirine çok benzeyen dört ailenin bir araya geldiği bu en mutlu günde, bir düğünün gelini ile diğer düğünün damadı birbirini tanımaktadır ve bu tanışıklık, iki düğüne de damgasını vurur. Hakan Algül’ün yönettiği, Düğüm Salonu, iki eski sevgilinin aynı gün ve saatte yan salonlarda evlenmesiyle birbirine giren iki düğünde yaşanan olaylar etrafında dönüyor. Şahin Irmak’ın senaryosunu yazıp başrolünde oynadığı filmde; İrem Sak, Gonca Vuslateri, Emre Karayel, Onur Buldu, Duygu Yetiş, Salih Kalyon ve Nilgün Belgün gibi isimler rol alıyor.

Ne Var?

ne var? film ozan denklik ile ilgili görsel sonucu

Ozan Denklik’in yönettiği filmin başrolerinde Ömer Koç, Emre Yılmaz, Gürkan Demirtaş ve Gülbahar Caybak yer alıyor.  Ne Var?, gittikleri falcıdan sonra bir hazinenin peşine düşen bir grup arkadaşın macerasını konu ediniyor.