Bu hafta sinema salonlarında 10 film vizyona giriyor.

Rampage: Büyük Yıkım

rampage büyük yıkım ile ilgili görsel sonucu

Dwayne Johnson’ın başrolünü üstlendiği aksiyon filmi “Rampage: Büyük Yıkım”dan IMAX posteri yayınlandı. Görsel bir şölen vaat eden film, en iyi sinema deneyimi için izleyicileri IMAX teknolojisine davet ediyor.

“Rampage: Büyük Yıkım”, 2015 yapımı “San Andreas Fayı” ile tanınan Brad Peyton tarafından yönetiliyor. Başrol The Rock’a filmde, Oscar adayı Naomie Harris, “The Walking Dead” dizisinin sevilen kötüsü Jeffrey Dean Morgan, Malin Akerman, Jake Lacy, Joe Manganiello, P.J. Byrne, Marley Shelton, Breanne Hill ve Jack Quaid gibi isimler eşlik ediyor.

İnsanları kendinden uzak tutan bir primatolog olan Davis Okoye, doğumundan beri bakımıyla ilgilendiği oldukça zeki bir goril ile arasında inanılmaz bir bağ kurar. Oldukça nazik olan maymun, uygulanan yanlış bir deney sonucu korkunç bir canavara dönüşür. Konu ile ilgili araştırma yapıldıkça, benzer şekilde dönüştürülmüş birçok yırtıcı hayvan keşfedilir. Davis, küresel bir afetin oluşmasını engellemek ve genetiği değiştirilmiş hayvanları kurtarmak için gözden düşmüş bir genetik mühendisi ile birlikte harekete geçer

 A Fantastic Woman – Muhteşem Kadın

a fantastic woman ile ilgili görsel sonucu

Yönetmenliğini Sebastián Lelio’nun yaptığı filmin başrollarinde Luis Gnecco, Daniela Vega ve Francisco Reye gibi isimler var.

Marina, kendinden yaşça büyük olan sevgilisinin ölümü üzerine yıkılır. Veda ettiği büyük aşkının ardından kendiyle yüzleşen trans kadın Marina, hem geride ve yalnız kalmışlığın ağırlığı hem de kendisini dışlayan, hırpalayan bir toplumla mücade etmek zorunda kalır.

Arada

arada mu tunç ile ilgili görsel sonucu

Yönetmenliğini Mu Tunç’un üstlendiği filmin oyuncular Deniz Celiloğlu, Burak Deniz, Büşra Develi, Eriş Akman, Selim Bayrakta.

Arada’da, 19 yaşındaki punk şarkıcısı Ozan ile birlikte ertesi sabah Kaliforniya’ya gidecek gemiye binmesini ve buradan ‘kurtulmasını’ sağlayacak biletin peşinden 90’lar İstanbul’unun sokaklarında koşuyoruz. Kız arkadaşı Lara ile girdikleri ve tüm gece süren bu çılgınca arayış, onları şehrin derinliklerine çekerken biz de İstanbul yeraltı hayatının altın yıllarıyla karşı karşıyayız. Hurdalıktaki bir diskodan kanunsuzluk kokan bir nargileciye, gizli ve sadece şifreyle girilebilen partilerden nihayetinde bir hardcore punk konserine kadar süren bu yarı müzikal yolculuk; Mu Tunç’un kendi ailesinin hikâyesinden ilham aldığı ilk uzun metraj filmi.

Taş Devri Firarda – Early Man

early man ile ilgili görsel sonucu

Yönetmenliğini Nick Park’ın yaptığı eğlenceli animasyonun konusu şöyle:

Taş Devri kabilesi, sevimli hayvan dostlarıyla vadilerinde mutlu bir yaşam sürmektedir. Fakat dünyanın değiştiğinden, Bronz Çağı’na geçildiğinden haberleri yoktur. Açgözlü kral Lord Nooth, yemyeşil vadilerini hiç zorlanmadan ellerinden alır. Genç ve maceraperest mağara adamı Dug ise, kabilesini kurtarmak için krala meydan okur. Dug, şanslı bir kahraman olma yolunda ilerlerken takım olmanın ve dostluğun önemini öğrenecektir.

 Zamanın Sınırında – Frontier

zamanın sınırında frontier ile ilgili görsel sonucu

Yönetmenliğini Dmitriy Tyurin’in yaptığı filmin başrol oyuncular Elena Lyadova, Alexander Korshunov ve Kristina Brodskaya.

Taş-maden işletmesinin sahibi Mikhail Shurov’un kusursuz bir hayatı vardır. Her şeye sahip olan adam, yine de oldukça umursamaz ve sığdır. Fakat maden ocaklarından birinde ortaya çıkan İkinci Dünya Savaşı dönemi Sovyet sığınağı ve içindeki mezar kalıntıları onun rahat yaşantısının dramatik bir şekilde değişmesine neden olur. Zamanda yolculuğu deneyimleyen Mikhail, maden ocağında keşfedilen cesetlerin ölümüne şahit olur. Günümüzle geçişin iç içe geçtiği bu deneyimle Mikhail kendisini zaman tuzağından kurtarmak ve aile tarihine ışık tutmak için bir görevi tamamlamak zorundadır.

Sessiz Bir Yer – A Quiet Place

a quiet place ile ilgili görsel sonucu

Yönetmenliğini John Krasinski’nin yaptığı filmin başrollerinde John Krasinski, Emily Blunt ve Millicent Simmonds yer alıyor.

2 çocuklu bir aile, izole bir kırsalda sakin bir yaşam sürmektedir. Henüz büyüme çağlarında olan çocuklar da, ebeveynleri de hiçbir şekilde konuşmamakta, işaret diliyle anlaşmaktadır. Ancak bunun sebebi konuşamıyor olmaları değildir. Aile gıcırtı çıkaracak her türlü adımdan, ses yapacak her türlü hareketten uzak durmaktadır. Ancak günün birinde bu sakin hayat, küçük çocukların oyun oynarken bir lambayı devirmeleri ile tepetaklak olur. Durgun sessizliğin içinde çıkan bu ses, ailenin peşindeki varlığın dikkatini hemen çekecek ve aile sessizliklerini bozmanın bedelini ağır ödeyecektir.

Vahşiler – Hostiles

vahşiler hostiles ile ilgili görsel sonucu

Yönetmenliğini Scott Cooper’ın yaptığı filmin başrol oyuncuları Wes Studi, Christian Bale ve Rosamund Pike.

1892’de geçen Hostiles, sert direnişten sonra ölmekte olan bir Cheyenne savaş şefini ve ailesini kabile topraklarına geri götürmeyi kabul eden efsanevi bir ordu yüzbaşısının hikayesini anlatıyor. New Mexico’da tecrit edilmiş bir Ordu karakolu olan Fort Berringer’den, Montana çayırlarına kadar korkunç ve tehlikeli yolculuk yaparlarken, ailesi öldürülmüş genç bir dul ile karşılaşırlar. Düşman Comanche ve yol boyunca karşılaştıkları tehlikeleri yenmek için güçlerini birleştirmeleri gerekir.

Kardeşim İçin Der’a

kardeşim için dera ile ilgili görsel sonucu

Yönetmenliğini Murat Onbul’un üstlendiği filmin başrollerini Umut Karadağ, Cem Uçan, İlker Kızmaz, Mehmet Çevik ve Berna Koraltürk paylaşıyor.

TRT olarak ortak yapımcısı olduğu film 13 Nisan’da tüm Türkiye’de vizyona girecek. “Kardeşim İçin Der’a” filmi, Suriye’de son yedi yıldır yaşananları başlangıç noktasından alarak bambaşka bir bakış açısıyla beyaz perdeye aktarıyor.

Eğreti Gelin Ladik

eğreti gelin ladik ile ilgili görsel sonucu

Yönetmenliğini Deniz ve Zaim Güvenç’in üstlendiği filmde başrolleri Yeşim Salkım, Deniz Güvenç, Sevinç Meşe, Zaim Güvenç ve Özgür Bacaksız paylaşıyor.

Yıllardır eğreti gelin olarak yaşayan Kostak Emine çevresi tarafından dışlanmış bir kadındır. Hayatı boyunca yalnızlığa mahkum kalan Emine kardeşi Dilan’ın yanına gitmeye karar verir. İki dayanak noktası ona güç vermektedir; biri eğreti gelin olarak yanına gittiği Hakan diğeri ise Hakan’dan olan kızı Ladik. Emine yaşam şartlarından dolayı kızına bakamamış, Ladik’i teyzesi Dilan büyütmüştür. Annesini dışlayan Ladik, çevresindekilerin onu da dışlamasıyla güvensiz biri haline gelir. Teyzesinin zoruyla evlendiği kocasını terk eden Ladik uzun bir yolculuğa çıkar.

Oflu Hoca Trakya’da

oflu hoca trakya ile ilgili görsel sonucu

Yönetmenliğini Adem Kılıç ve Serkan Karaarslan’ın üstlendiği filmin başrollerinde  Çetin Altay, Bilal Çatalçekiç, Seymen Aydın, Gülhan Tekin ve Gökhan Yıkılkan var.

Doğanspor futbol kulübünün başkanlığını yapan Oflu Hoca, yeni transfer peşindedir. Genç yetenek Hayati’yi gözüne kestiren Oflu Hoca, onu transfer etmek için Lüleburgaz’a gider.

 

içeriğin hazırlanmasında beyazperde.com, cinemaximum.com.tr, sinefesto.com, sinemalar.com sitelerinden faydalanılmıştır.