Bruce Springsteen ve E Street Band, ‘The Legendary 1979 No Nukes Concerts’ adlı yeni bir müzik belgeselinin konusu olacak.

Sony Music Entertainment tarafından dağıtımı yapılacak film, Eylül 1979’da Madison Square Garden’da gerçekleştirilen ve halk arasında No Nukes konserleri olarak anılan Musicians United for Safe Energy (MUSE) yardım konserleri sırasında çekilen iki performansın bir bileşimini içeriyor.

O dönem çıkmak üzere olan klasik “The River”ın ilk gösterimi dahil, Springsteen ve E Street Band setlerinden üç şarkı, belgeselle birlikte performanslara büyük ölçüde genişletilmiş bir bakış olacak.

Etkinliklerde ayrıca Crosby, Stills & Nash, James Taylor, Carly Simon, Jackson Browne, Chaka Khan, Doobie Brothers, Gil Scott-Heron, Tom Petty, Bonnie Raitt ve daha fazlasının performanslarına ev sahipliği yapmıştı.

Efsanevi 1979 No Nukes Konserleri, gösterilerden remikslenmiş ve yeniden düzenlenmiş ses içeriyor ve uzun süredir Springsteen iş birlikçisi Thom Zimny ​​tarafından orijinal 16mm filmden düzenlendiği belirtiliyor.

Kapak fotoğrafı: Richard E. Aaron/Redferns/Getty

Rollingstone.com