Bruce Springsteen “She Came to Me” Filmi İçin Yazdığı Yeni Şarkısı “Addicted to Romance”i Paylaştı

Bruce Springsteen, eşi Patti Scialfa’nın eşlik ettiği ve 6 Ekim’de gösterime girecek “She Came to Me” filmi için yazdığı “Addicted to Romance” adlı şarkıyı paylaştı.

Yapımcılığını Ron Aniello ve The National’dan Bryce Dessner’ın üstlendiği “Addicted to Romance”, gerçek Springsteen tarzında yeni bir romantizmi anlatan, hayallerini aşkı ve ilham perisiyle paylaşmaya söz veren bir anlatıcının aktarımında piyano önderliğinde bir parça.

Anne Hathaway, Peter Dinklage ve Marisa Tomei’nin başrollerini paylaştığı ve Rebecca Miller’ın yönettiği “She Came to Me”, terapist olan eşinin teşvikiyle yaratıcı bir geri dönüş için yeni bir ilham kaynağı arayan, hayal kırıklığına uğramış bir bestecinin hikayesini anlatıyor. Yönetmen Miller’a göre, proje için Springsteen’den bir şarkı almak bir tür rüyaydı ve gerçek oldu.

Bruce’un müziğini gerçekten çok seviyorum,” diyor Miller (Variety’ye göre). “She Came to Me’nin sonu için orijinal bir şarkı istedik… Bruce’un olabileceğine dair içimde gizli bir istek vardı ama çok düşük bir ihtimal olduğunu düşündüğüm için sormaya çekindim. Açıkçası biraz utangaçtım.”

Neyse ki Dessner, Springsteen’in Miller’ın hedefinde olduğunu duyduğunda, iş birliğinin gerçekleşmesi için bastırdı. Miller, “[O] sormam için beni cesaretlendirdi – Bruce’un filmi seveceğinden emindi,” diyor. “Ben de ona yaklaştım. Bruce ve [Scialfa] sonunda filmi izlediler ve çok memnun oldum, ikisi de filme bayıldı! Bruce, şarkı için aklına bir şey gelip gelmediğini görmek için birkaç gün bekleyeceğini söyledi. Mucizevi bir şekilde, ‘Addicted to Romance’ ortaya çıktı. Filmden ilham aldığını söylüyor ki bu benim için büyük bir onur.”

Aşağıda yeni Springsteen şarkısı “Addicted to Romance”i dinleyebilir, “She Came to Me”nin fragmanına göz atabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Bruce Springsteen, photo by Robert DeMartin

Consequence.net

tr_TRTurkish