Bruce Springsteen, devam eden koronavirüs salgını nedeniyle birçok dinleyici kendini izole etmeyi sürdürdüğü için “London Calling: Live In Hyde Park” konserini bütünüyle paylaştı.

Springsteen 17 Mart’ta Twitter üzerinden, takipçilerinin mevcut küresel kriz sırasında “sosyal mesafe uygulamalarına” yardımcı olmak amacıyla 2009 tarihli konseriyle ilgili bir bağlantı paylaştı.

Springsteen, hayranları şovun bağlantısına yönlendirmeden önce “London Calling: Live In Hyde Park’ şimdi ilk kez tamamen YouTube ve Apple Music’te, kendi evinizin konforunda” yazdı.

Şu ana kadar, Coldplay’den Chris Martin, Neil Young ve Yungblud dahil olmak üzere bir dizi sanatçı, müzikseverlerin kendilerini tecrit etmeye devam ettikleri süreçte hayranlarını eğlendirmek ve birleştirmek için çeşitli canlı yayınlara imza attı.

Bruce Springsteen & E Street Band’in bu önemli konseri, 28 Haziran 2009’da Hyde Park’ta düzenlenen Hard Rock Calling festivalinin bir parçası olarak gerçekleşmşti. Ertesi yıl ise konserin bir DVD’si yayımlandı.