Brixham efsanesi; genç bir adamın, sevgilisinin babasından el ele evlilik için izin istemesiyle başladı. Ama karşılarında öylesine dehşete düşmüş, katı bir baba vardı ki, “Kızımı seninle evlendirmektense tabutta görmeyi tercih ederim.” cümlesini bile kurabiliyordu. Genç adam bu cümleye alınıp, fotoğraflarda gördüğünüz tabut şeklindeki evi satın aldı.

Ve sonra gelecekteki damadı babaya “Senin dileğin yerine getirildi, kızınız tabutta, tabut evinde yaşayacak” dedi. Baba öyle etkilendi ki kızının adamla evlenmesine izin verdi. Onlar sonsuza dek mutlu yaşadılar, ya da hikayeleri devam ediyor.

Brixham’daki Tabut Evi, dünyada bir tabut gibi şekillendirilen tek evdir. Aslında garip bina 1640 yılında bir tahkimat yani bir yeri düşman saldırısına karşı koyabilecek duruma getirmek için yapılan türlü haberleşme, hendek, siper vb. savunma tesisleri olarak inşa edilmiştir.

Yıllar geçtikçe King Street basamaklarının eteğindeki bu eski ev; saat dükkanı haline gelmeden önce han, iş yeri, berber dükkanı, koyun derisi dükkanı ve kafe de dahil olmak üzere çeşitli kullanımlara sahipti.

vintage-everyday.com