Brandi Carlile’dan Altı Kategoride Grammy Adaylığı

Henüz kendisiyle tanışmadıysanız bu durumu bir an önce telafi edin lakin Brandie Carlile altı kategoride Grammy adaylığına hak kazanarak tüm dikkatleri üzerine çekti.

Ravensdale, Washington çıkışlı besteci, söz yazarı ve şarkıcı Carlile, Shooting Jennings ve Dave Cobb yapımcılında kaydettiği ve 2018’in Şubat ayında piyasaya sürülen yedinci albümü “By the Way, I Forgive You” ile yakaladığı başarılara bir yenisini daha katıyor.

Carlile, Americana müziğinin önde gelen isimlerinden biri olarak yalnızca bu kategoride değil aynı zamanda ana kategorilerde de adaylık yakalayarak büyük bir sürprize imza atmış oldu.

Zira, Carlile, yılın en iyi şarkılarından “The Joke” ile “Record Of The Year” ve “Song Of The Year” ve son albümü “By the Way, I Forgive You” ile “Album Of The Year” gibi üç ana kategoride aday gösterilirken kendisi gibi aynı dallarda aday olan Kendrick Lamar ve Drake gibi diğer adaylara kıyasla daha az bilinen bir isim olarak değerlendirilebilir.

Üç ana kategori adaylığına ek olarak Carlile, “The Joke” şarkısı ile “Best American Roots Performance” ve “Best American Roots Song”, müthiş albümü “By the Way, I Forgive You” ile de “Best Americana Album” olmak üzerei üç Americana kategorisinin her birinde de aday gösterildi.

Rolling Stone dergisiyle yaptığı kısa bir söyleşide ana akım adaylıklarının heyecanını ortaya koyan Carlile, şimdiye kadar yaptığı en kişisel kayıtlar olduğunun altını çizerken, “Bu benim için neredeyse 20 yıl içindeki en büyük çılgınlık seviyesi” sözleriyle duygularını ifade ediyor.

Bu yıl 61. kez düzenlenecek ve 84 kategoride ödüllerin sahiplerini bulacağı 2019 Grammy töreni, 10 Şubat 2019 Pazar günü Los Angeles, CA’daki Staples Center’da gerçekleşecek.

Aşağıda, Brandi Carlile’nın yıla damgasını vuran ve Grammy’nin de göz ardı edemediği nefis şarkısı “The Joke”u dinleyebilir Carlile’ın daha önce rotka’da yayımlanan “By the Way, I Forgive You” albüm incelemesine göz atabilirsiniz.

http://www.rotka.org/turunde-yilin-en-iyilerinden-brandi-carlile-by-the-way-i-forgive-you/

 

Kapak Fotoğrafı: Scott Kowalchyk (The Late Show with Stephen Colbert)

tr_TRTurkish