Borusan Müzik Evi, 10. yaşını kutlamaya devam ettiği yeni sezonda müzikseverleri yeni müzik, elektronik, dünya ve caz müziğinin öne çıkan temsilcileriyle buluşturacak. Sezon, 8-9 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Noise İstanbul Festivali’yle açılıyor.

Beyoğlu’nun ana müzik mekânlarından biri olan Borusan Müzik Evi, bu sezon da yeni müzik, elektronik, dünya ve caz müziğinin İstanbul’daki sahnesi olmak üzere sezonun ilk konserlerine geri sayıyor. Borusan Müzik Evi’nin ilk etkinliği, 8-9 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Noise İstanbul Festivali olacak. Noise, deneysel, avangard müzik ve ses sanatı örneklerini bir araya getirecek festivalle, deneysel müzisyen Batur Sönmez 20 yıllık çalışmalarını taçlandırırken, Borusan Müzik Evi’nde ise benzersiz bir deneyimle tarihi bir ilke imza atılacak. Festival kapsamında, ilk gün Hiroshi HasegawaDominic Guerin a.k.a. Tone GeneratorFrancisco MeirinoODRZBatur Sönmez; ikinci gün KK NullRapoonAlexei BorisovHugo Paquete müzikseverlerle buluşacak.

Bu sezon Borusan Müzik Evi sahnesinde yer alacak diğer sanatçı ve topluluklar arasında, David Torn, Tim Berne, Chess Smith, Musica Sequenza “Hermes”, ANDRRA Live, Aïsha Devi, Emile Barret, Common Eider King Eider, Gravetemple, Sıfır, Timuçin Şahin Quartet, So Duo, Steve Gorn, Black Pencil, Hakan Ali Toker, Nona Ensemble, Otis-Öktem-Futacı Trio, İkiz Cabin Crew, Linet Şaul, Diego Leveric, Bülent Oral, Ayşe Lebriz Berkem, DİSKANT, Brassolist, Ceren Gündoğdu, Akın Sevgör, Lift Off ve Mercan Dede bulunuyor.

Nova Muzak serisi tam gaz devam!

Noise İstanbul Festivali’nin ardından Borusan Müzik Evi’nde kasım ayı etkinlikleri Kod Müzik işbirliğiyle düzenlenen Nova Muzak serisinin 30. konseriyle devam edecek. Bu kapsamda Borusan Müzik Evi, 15 Kasım Cuma akşamı avangard caz dünyasının üç yıldızının; David Torn, Tim Berne ve Chess Smith’in yeni projesi Sun of Goldfinger’a sahne olacak. Nova Muzak serisi 7 Aralık’ta elektronik müzik dünyasında bir benzerine rastlanmayan müziğiyle Aïsha Devi’yi ve Common Eider, King Eider’i konuk edecek. Serinin 14 Aralık’ta düzenlenecek bir diğer konserinde, sahnede drone, deneysel doom, noise gibi popüler müziğin sert ve uç taraflarında yer alan tür ya da stillerin bir birleşimi olan müzikler üreten Gravetemple sahnede olacak.

Borusan Müzik Evi’nde kasım ayında ayrıca, 16 Kasım Cumartesi akşamı, Burak Özdemir’in Berlin merkezli topluluk Musica Sequenza için ürettiği tarihi barok enstrümanlarıyla elektronik müziğin birleşiminden oluşan Hermes adlı projesi sahnelenecek. 30 Kasım Cumartesi akşamı ise köklere ve aidiyete dair dünyaların birleştiği bir müzikal anlatı yaratan, Almanya doğumlu Kosova kökenli sanatçı ANDRRA sahnede olacak.

Borusan Müzik Evi sezon programına ve konserler hakkında ayrıntılı bilgiye www.borusansanat.com’dan ulaşılabilir; biletler BİLETİX’te.

BORUSAN MÜZİK EVİ 2019–2020 PROGRAMI

NOISE İSTANBUL FESTİVALİ 1. GÜN 
NOISE, EXPERIMENTAL, AVANGARD MÜZİK VE SES SANATI FESTİVALİ

08.11.2019 CU 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı 

21.00 Konser

HIROSHI HASEGAWA
DOMINIC GUERIN a.k.a. TONE GENERATOR
FRANCISCO MEIRINO
ODRZ
BATUR SÖNMEZ

Kökeni İtalyan fütürist sanatçı Luigi Russolo’nun 1913’te yaptığı öncü çalışmalara dayanan noise müzik, ilk dönem elektronik müzisyenlerden günümüz ses sanatçılarına uzanan bir yelpazede tanımlanıyor. Noise müzik, yapısı gereği elektronik, endüstriyel, deneysel, avangard, doğaçlama vb müziklerle; yanı sıra performans, yerleştirme, video ve ses sanatlarıyla yakın ilişkiler kuran çokkatmanlı bir müzik türü. Ayrıca, elektronik müzik tarihinin başlangıcında yer aldığı gibi, yenilikçi yaklaşımıyla, güncel müziğin de son noktası durumunda.

Noise İstanbul’un temelleri, 1999’da noise müzik merkezli çalışmalar yürüten deneysel müzisyen Batur Sönmez tarafından atıldı. 2001 yılında tüm çalışmalarını “Noiseistanbul” adı altında birleştiren sanatçı, ilerleyen zamanlarda Türkiye’nin noise müzikteki temsilcisi oldu ve Avrupa’dan ABD’ye, Japonya’dan Brezilya’ya, dünyanın dört bir yanından gelen sanatçılarla İstanbul’da sayısız etkinlik düzenledi. Sönmez, Türkiye’de ilk defa düzenlenen uluslararası Noise İstanbul Festivali’yle 20 yıllık çalışmalarını taçlandırırken; Borusan Müzik Evi’nde ise, benzersiz bir deneyimle tarihi bir ilke imza atılıyor.

BİLETLER

Tam Fiyat: 50 TL (Numarasız) / Öğr.: 31 TL

NOISE İSTANBUL FESTİVALİ 2. GÜN 
NOISE, EXPERIMENTAL, AVANGARD MÜZİK VE SES SANATI FESTİVALİ

09.11.2019 CMT 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı 

21.00 Konser

KK NULL
RAPOON
ALEXEI BORISOV
HUGO PAQUETE

BİLETLER

Tam Fiyat: 50 TL (Numarasız) / Öğr.: 31 TL

NOVA MUZAK #30.1 
SUN OF GOLDFINGER 
(DAVID TORN & TIM BERNE & CHES SMITH)

15.11.2019 CUM 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

DAVID TORN elektronik gitar, live looping, elektronikler
TIM BERNE alto saksofon
CHES SMITH davullar, elektronikler, tanbu

Kod Müzik işbirliğiyle düzenlenen Nova Muzak, bu sezon da Borusan Müzik Evi’nde serüvenine devam ediyor. David Torn, Tim Berne ve Ches Smith’in, ECM etiketiyle çıkan son kayıt çalışması Sun of Goldfinger, Borusan Müzik Evi’nde dinleyicileriyle buluşuyor. Gitarist ve besteci David Torn, alto saksofoncu Tim Berne ve perküsyoncu Ches Smith ile birlikte çıkardığı albüm için London Jazz “bu tehlikeli bir müzik, zaman zaman tüm duyguları ayağa kaldırıyor, aynı zamanda neşelendiriyor ve aydınlatıyor; adeta bir gelgit gibi…” ifadelerini kullandı. Torn, Bern ve Smith’ten oluşan bu doğaçlama üçlüsünün albümü, Nova Muzak serisinin yenilikçi ve dinamik yaklaşımına yeni bir soluk getirecek…

BİLETLER

Tam Fiyat: 63 TL (Masa), 50 TL (Ayakta) / Öğr.: 31 TL

MUSICA SEQUENZA “HERMES”

16.11.2019 CMT 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

Hermes… Simyanın, çobanların, hırsızların ve dahi düşlerin tanrısı; mesajların taşıyıcısı ve yeraltındaki ruhların rehberi… Bu efsanevi ve mitolojik dünyadan etkilenerek oluşturulan Hermes projesi ise dinleyicilerini farklı dünyalara, bambaşka duygu durumlara ve evrenlere davet ediyor. Burak Özdemir’in, tarihi barok enstrümanlarıyla elektronik müziğin birleşiminden oluşan Hermes adlı bu projesinde; Berlin merkezli topluluk Musica Sequenza için ürettiği yapıtlar, dinleyiciyi çağdaş bir kabilenin kadim ritüellerine davet ediyor adeta… Elektronik ve melodik tekno müziğin antik ruhunu çağırmakla kalmayıp, onları antik enstrümanlarla doğaçlama bir diyalogda bütünleştiren Hermes, destansı finaliyle dinleyicileri derinden etkileyecek.

BİLETLER

Tam Fiyat: 63 TL (Masa), 50 TL (Ayakta) / Öğr.: 31 TL

ANDRRA LIVE

30.11.2019 CMT 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

Dinleyicisini çocukluğunda gezdirip bugüne usul usul çeken, içten ve samimi bir müzik… Borusan Müzik Evi takipçileri bu konserde ANDRRA ile tanışacaklar; gerçek adıyla Fatime Kosumi, Almanya doğumlu Kosova kökenli bir sanatçı. 2001’de savaş sonrası Kosova’ya dönen Kosumi, çalışmalarında gelenek ve köklerin birey üzerindeki etkilerine yoğunlaştı. John Cage’in düşünüşünden etkilenen, Morton Feldman ve John Maus’un müziğindeki cesaret ve özgürlükten ilham alan ANDRRA, köklere ve aidiyete dair dünyaların birleştiği bir müzikal anlatı yaratıyor.

BİLETLER

Tam Fiyat: 63 TL (Masa), 50 TL (Ayakta) / Öğr.: 31 TL

NOVA MUZAK #30.2 
AÏSHA DEVI (LIVE AV FT. EMILE BARRET) & COMMON EIDER KING EIDER

07.12.2019 CMT 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

Kod Müzik işbirliğiyle gerçekleşen Nova Muzak serisinin 30.’sunun kutlandığı serinin ikinci konserinde, Aïsha Devi sahnede… Devi’nin müziği son yıllardaki elektronik müzik dünyasından hiç kimseninkine benzemiyor… Elektronik beatler, ters ritimler, garip gürültüler, gırtlaktan şarkılar, melodilerden oluşan repertuvarında sesi özellikle kendisinin en güçlü aleti. Ruhani olan müziğini sesi ve sahne duruşuyla canlı performanslarına rahatlıkla taşıyabiliyor. Meksika’dan Sibirya’ya birçok ülkede çalan Aïsha Devi’ye Borusan Müzik Evi’nde görsel sanatçı Emile Barret AV setiyle eşlik edecek.

Avangard/deneysel yeraltı müzik dünyasında çok az müzikal proje bu dünyaya ait olmayan imgeleri, kayıp, yokluk, sınırsız törensel büyüklüklerin yarattığı duyguları San Fransisco’nun karanlık ambient-doom sihirbazları Common Eider, King Eider gibi gerçeğe dönüştürebilmiştir. 2000’li yılların ortalarında San Fransisco’nun saykodelik/art rock sahnesinden doğmuş olan proje Lustmord, Throbbing Gristle, Wardruna, Dead Can Dance, Arvo Part, Sunn O ))) gibi devrimci, zihin açan sanatçılardan işaretleri alıp kendilerine ait ruh sarsan, yoğun törensel ambiyanslarından geçirip ürettikleri sesleri modern zamanların karanlıkambient/drone müziğinin en üst seviyelerine taşıyabildiler.

“Eğer Swans, Godspeed You Black Emperor, Sunn O ))), Lustmord, Mamiffer, Sutekh Hexen, Haxan Cloak, Thisquietarmy seviyorsanız o zaman Common Eider, King Eider sizi zihninizin en ücra köşelerinin arasından, ruhunuzun en saklı kıvrımlarına taşıyacak ve size de bir tünel açacak ta ki egonuzun tamamen parçalandığını hissedene kadar.”- CVLT Nation

BİLETLER

Tam Fiyat: 50 TL (Ayakta)/ Öğr.: 31 TL

NOVA MUZAK #30.3 
GRAVETEMPLE 
(ATİLLA CSİHAR, STEPHEN O’MALLEY, OREN AMBARCHI)

14.12.2019 CMT 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

Gravetemple, drone, deneysel doom, noise gibi popüler müziğin sert ve uç taraflarında yer alan tür ya da stillerin bir birleşimi olan müzikler üreten bir proje topluluk; aynı zamanda Attila Csihar, Stephen O’Malley ve Oren Ambarchi’dan oluşan bir yıldızlar topluluğu. Kod Müzik işbirliğiyle gerçekleşen, Nova Muzak’ın 30.’sunun üç ayrı konserle kutlandığı bu seride Borusan Müzik Evi’nin sahnesinden yükselen büyük bir ses kütlesi bizi içine alacak; hazırlıklı olun.

BİLETLER

Tam Fiyat: 50 TL (Ayakta) / Öğr.: 31 TL

SIFIR: DEZONANS

17.01.2020 CUM 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

Zafer Aracagök’ün projesi SIFIR, profesyonel anlamda 2000’den bu yana; yurtiçi ve yurtdışında elektronik/deneysel türde müzik yapıyor ve albümler üretiyor. SIFIR’ın ilham kaynağı gürültünün sese dönüşme anı, başka bir deyişle form ve formsuzluk arasında gidip gelen dalgalanmalar… En son, Türk Deneysel Müzik Antolojisi albümüyle Borusan Müzik Evi dinleyicileriyle buluşan SIFIR; bu yeni konserin ilk yarısında klasik müzik yapıtlarının remix’inde flüt sanatçısı Mehmet Ali Taşlı’nın eşlik edeceği, ikinci bölümünde ise SIFIR’ın albümleri ve yeni çalışmalarının sunulacağı bir programla karşımızda…

BİLETLER

Tam Fiyat: 50 TL (Numarasız) / Öğr.: 31 TL

TİMUÇİN ŞAHİN’S FLOW STATE

24.01.2020 CUM 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

TİMUÇİN ŞAHİN 7 telli perdesiz & 6 telli perdeli elektrik gitarlar
CORY SMYTHE piyano
MARK FERBER davul
MATT PAVOLKA bas

Nothing Bad Can Happen ve yansıttığı müzik felsefesi, albümün piyasaya çıktığı Haziran 2017’den itibaren, Avrupa’nın önde gelen birçok yayın organı tarafından mercek altına alındı. Avusturya’nın köklü müzik dergisi Concerto, albüm değerlendirme yazısında “Timuçin Şahin olağandışı bir müzikal ölçütü, nev’i şahsına münhasır dokunuşlarıyla şekillendirmiş. Yaratım sürecinin yapıtaşlarını, akıcı ve kolektif bir müzikal dille oluşturmuş. Çok yaşa Şahin!” derken; Republic of Jazz ise “Nothing Bad Can Happen ile şu ana kadar keşfedilmemiş muazzam bir ses dünyası ve bizi çevreleyen tüm akustik enformasyon vasıtasıyla, yeni bir müzikal değerlendirme sisteminin içine giriyoruz” sözleriyle izlenimlerini okuyucularıyla paylaştı. New York Times’ın “Usta bir gitarist ve harikulade bir besteci” şeklinde tanımladığı Şahin; Mark Ferber, Cory Smythe ve Matt Pavolka gibi caz ve doğaçlama dünyasının önemli isimleriyle oluşturduğu Timuçin Şahin’s Flow State grubu ile 24 Ocak’ta Borusan Müzik Evi’nde.

BİLETLER

Tam Fiyat: 63 TL (Masa), 50 TL (Ayakta) / Öğr.: 31 TL

SO DUO FEAT. STEVE GORN

20.02.2020 PER 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

SUMRU AĞIRYÜRÜYEN vokal, mandolin, klavye
ORÇUN BAŞTÜRK vokal, panduri, klavye, elektronikler
ELİF CANFEZÂ GÜNDÜZ klasik kemençe
ONUR BAŞKURT davul, elektronikler
STEVE GORN bansuri, klarnet

SO Duo ve Dostlar, Grammy ödüllü bansuri ve Hint klasik müziği Hindustani sanatçısı Steve Gorn ile Borusan Müzik Evi’nde buluşuyor. Konser, Sumru Ağıryürüyen ve Orçun Baştürk’ten oluşan SO Duo’nun geçtiğimiz yıl ABD’li usta sanatçıyı konuk ettiği üç şarkılık The Light albümüyle aynı başlığı taşıyor. SO Duo’nun bu konserdeki dostları, klasik kemençe sanatçısı Elif Canfezâ Gündüz ve davulcu Onur Başkurt.

BİLETLER

Tam Fiyat: 50 TL (Numarasız) / Öğr.: 31 TL

BLACK PENCIL: SIT FAST

21.02.2020 CUM 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

Nabız imgelemin gücüdür… Sit Fast adını, 1500’lü yıllarda yaşayan ve eserler veren Christopher Tye’ın yapıtından alıyor: Baldwine Elyazmaları’nda ritmik ve armonik bir labirent keşfediliyor. Sit Fast, hıza gönderme yapmayan, bizi oturup dinlemeye davet eden bir proje. İşte bu yenilikçi formül sayesinde Tye, müzikseverleri, yapıtlarında sunduğu devasa hayal gücüne dalmaya davet etti. Bu konserde; Klaas De Vries, Martijn Padding, Klas Torstensson, Roderik De Man, Wim Henderickx ve Louis Andriessen yapıtlarını yorumlayacak olan Black Pencil, çağdaş yapıtlara; tarz çeşitliliği ve kompozisyon teknikleriyle birlikte yeni bir soluk getiriyor. Zamanlar aşan ve mekânı silikleştiren bu hipnotize edici müzik hangi döneme ait olabilir? Rönesans ve barok döneme ait yapıtlara getirilen bu farklı ve yeni yorumla, müzik izleyicisinin nabzında atıyor adeta…

BİLETLER

Tam Fiyat: 50 TL (Numarasız) / Öğr.: 31 TL

HAKAN ALİ TOKER “ŞEHİR HAYATI”

22.02.2020 CMT 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

Türk müziğinin piyanoda icrası alanında çığ açıcı çalışmalara imza atan Hakan Ali Toker, etnik caza yoğunlaştığı “Şehir Hayatı” projesiyle Borusan Müzik Evi’ne konuk oluyor. Klasik müzik alanındaki çalışmalarını etnik dünya müziğini de içerecek bir biçimde genişleten sanatçı, bugüne dek sessiz filmlere müzik yapmanın yanı sıra sıradışı projelere de imza attı. 2005’te Piyano ile Türk Müziği ve 2012’de Alla Turca Alla Toker albümleriyle dinleyicilerin ve eleştirmenlerin övgülerini alan Toker, klasik Batı müziği, Türk müziği ve caz türlerinde yapıtlar üretiyor. Darren Rea, Toker için şöyle diyor: “Karşımızda, sanatına çok hâkim, herkesin bildiği yapıtları parçalayıp yeniden inşa edebilen ve bunu yapmakla bize beklenmedik, ama aynı zamanda tanıdık bir şey verebilen bir sanatçı var.”

BİLETLER

Tam Fiyat: 63 TL (Masa), 50 TL (Ayakta) / Öğr.: 31 TL

NONA ENSEMBLE

29.02.2020 CMT 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

PELİN HALKACI AKIN keman
NİLAY SANCAR 
keman
EFDAL ALTUN 
viyola
SİMGE BÜYÜKEDES 
solist
DEMET GÖKALP 
viyolonsel
SERKAN ALTINOK 
obua
FERHAT GÖKSEL 
klarnet
SERCAN BÜYÜKEDES
 basklarnet
CEM AKÇORA korno
MÜŞFİK GALİP UZUN vurmalı çalgılar

Türkiye’nin çeşitli yerlerinden dokuz müzisyenin bir araya gelerek kurdukları Nona Ensemble, klasik batı müziğine ait orkestra anlayışından yola çıkılarak oluşturulan bir topluluk. Yaylı çalgılar dörtlüsü, obua, klarnet, korno, basklarnet ve vurmalı çalgıdan oluşan topluluğun repertuvarında; müzik edebiyatında önemli bir yer edinmiş, yerli ve yabancı bestecilerin yapıtları yer alıyor. Kendine özgü yapısı itibarıyla, bir orkestranın renkleri ve esnekliğine sahip olan Nona Ensemble, Borusan Müzik Evi’nde izleyicilerini bekliyor.

BİLETLER

Tam Fiyat: 50 TL (Numarasız) / Öğr.: 31 TL

OTIS, ÖKTEM, FUTACI TRIO / İKİZ CABIN CREW

27.03.2020 CUM 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

Borusan Müzik Evi yeni bir işbirliğine daha imza atıyor. 3dots ile birlikte düzenlenen bu konser; kendi alanlarında usta yerli ve yabancı müzisyenlerden oluşan atmosferiyle, caza yeni bir soluk getirme adına önemli bir girişim. Çokyönlü sanatçı, davulcu ve perküsyon ustası Robert Sinan Mehmet İkiz, topluluğu İkiz Cabin Crew’la birlikte gerçekleştirdiği ve hem akustik hem de elektronik dünyaya selam gönderdiği performanslarıyla, izleyicisini hep derinden etkiledi. Bu konserde ise, bu proje için ilk defa bir araya gelen üçlü; Otis Sansjö, Volkan Öktem ve Korhan Futacı, doğaçlamalarıyla elektronik caza taze bir yorum getirecek…

BİLETLER

Tam Fiyat: 63 TL (Masa), 50 TL (Ayakta) / Öğr.: 31 TL

SHAKESPEARE VE MÜZİK

03.04.2020 CUM 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

LİNET ŞAUL soprano
DIEGO LEVERIC 
archlute
BÜLENT ORAL 
viyola da gamba
AYŞE LEBRİZ BERKEM 
tiyatro performans

Shakespeare yapıtları sinemadan tiyatroya, sanatın birçok disiplininde bugüne dek sayısız kez yorumlandı. Borusan Müzik Evi’nde gerçekleşecek bu etkinlikte ise İzmir Barok Topluluğu’nun üç üyesi, yazarın yapıtları için bestelenmiş dönem müziklerini yorumlayacak. Viola da gamba sanatçısı Bülent Oral, soprano Linet Şaul ve lute ustası Diego Leveric’in usta işi yorumlarına; Shakespeare’in oyun ve sonelerini canlandıracağı performansıyla, tiyatro sanatçısı Ayşe Lebriz Berkem eşlik edecek. Shakespeare’in akla kazınan sözleri yanı sıra ender sahnelenmiş oyunlarına ait dizeleri, müzik ve performansın birlikteliğiyle bu gecede sahnede…

BİLETLER

Tam Fiyat: 50 TL (Numarasız) / Öğr.: 31 TL

DİSKANT: İLHAN USMANBAŞ

04.04.2020 CMT 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

Çağdaş dünya müziğinin önemli yapıtlarını repertuvarına almayı hedefleyen DİSKANT; İlhan Usmanbaş’ın 99. yaş gününü Borusan Müzik Evi’nde kutluyor. Dinleyici, yorumcu ve bestecilerin; müziğin yeni teknikleri ve estetik yönelimleriyle tanışmalarını amaçlayan konserler, atölye çalışmaları ve seminerler düzenleyen DİSKANT, bu amaçla araştırma ve eğitim çalışmalarına önem veriyor. Yeni müzik icrası alanında uzmanlaşmış üst düzey müzisyenlerden oluşan DİSKANT, ulaştığı düzeyin yarattığı itici güçle “ince işçilik” peşindeki bestecilerin de ilgi odağı… Bu konserde, Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli bestecilerden biri olan Usmanbaş’ın 1960’ta bestelediği Sekizil adlı yapıtı yanı sıra, genç kuşak bestecilere bu konser için ısmarlanan yapıtların da ilk seslendirilişleri gerçekleştirilecek.

BİLETLER

Tam Fiyat: 50 TL (Numarasız) / Öğr.: 31 TL

BRASSOLIST FEAT. CEREN GÜNDOĞDU

09.04.2020 PER 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

2015 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi brass sanatçıları tarafından kurulan Brassolist Quintet, Türkiye’de ilk defa olmak üzere; caz standartlarından türkülere uzanan renkli repertuvarını, bir solist eşliğinde dinleyiciye sunuyor. Topluluk, klasik brass beşli anlayışına; TRT İstanbul Hafif Müzik ve Caz Orkestrası ve CRR Caz Orkestrası gibi Türkiye’nin prestijli caz orkestralarıyla solist olarak konserler veren Ceren Gündoğdu ile yeni ve farklı bir soluk getirdi. Klasik yapıtların bakır nefesli enstrümanlara göre düzenlemeleri yanı sıra; caz, pop, R&B ve Anadolu türkülerinden oluşan ve düzenlemeleri kendilerine ait olan repertuvarıyla Brassolist, Ceren Gündoğdu’nun da dahil olduğu yenilikçi ve dinamik yapısıyla Borusan Müzik Evi’nde…

BİLETLER

Tam Fiyat: 63 TL (Masa), 50 TL (Ayakta) / Öğr.: 31 TL

LIFT OFF

11.04.2020 CMT 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

Özgün besteler üretmek amacıyla 2002’de Jeffery Davis (vibrafon), Óscar Marcelino da Graça (piyano), Nelson Cascais (bas) ve Alexandre Frazão (davul) tarafından kurulan Lift Off, yaratıcı detaylarla takipçilerini büyülüyor. Davis ve da Graça’nın klasik müzik üzerine yoğunlaşan çalışmaları, bir araya geldiklerinde farklı etkilerle izleyiciye ulaşıyor. Yeni besteler üretmek için yoğun bir çalışma gerçekleştiren toplulukta kompozisyon ve repertuvardaki tutarlılık büyük bir öneme sahip. Lift Off, müzisyenleri neyin birleştirdiğini ve müzisyenlerin neyi birleştirdiğine dair çalışmalarını çeşitlerken, diyaloğun önemini ortaya koyuyor. Topluluğun müziği yaratıcı detaylar üzerine yoğunlaşırken, bestecinin rolünün ön plana çıkmasıyla güçlü bir etki yaratıyor.

BİLETLER

Tam Fiyat: 63 TL (Masa), 50 TL (Ayakta) / Öğr.: 31 TL

MERCAN DEDE “SECRET TRIBE”

08.05.2020 CUM 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

Gerçekleştirdiği her konserle heyecan yaratan, konuk sanatçıları ve her daim görsel ve işitselliğiyle ruhumuza dokunan Mercan Dede, “Secret Tribe” projesiyle Borusan Müzik Evi’nde sezonun son konserini veriyor.

BİLETLER

Tam Fiyat: 50 TL (Ayakta) / Öğr.: 31 TL