Borusan Contemporary, bu yıl küresel salgın tedbirleri kapsamında evlerde kutlanacak 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nde Bill Viola: Geçici sergisini Google Arts & Culture platformu üzerinden ziyarete açıyor.

Borusan Contemporary  dijital platformlar aracılığıyla sanat izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Bu kez 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nde video sanatının öncü ismi  Bill Viola’nın İstanbul’daki ilk kişisel sergisi Bill Viola: Geçici dijitalde ziyarete açılacak. Sanat izleyicileri Google Arts & Culture platformu üzerinden Borusan Contemporary’yi ziyaret ederek, Bill Viola: Geçici’nin sergi alanlarını gezebilecek, eserleri inceleyerek sanatçının üretimi hakkında ayrıntılı bilgiye erişebilecekler.

Borusan Contemporary’de 13 Eylül 2020 tarihine kadar sergilenmeye devam edecek sergiye 15 Nisan Çarşamba günü itibariyle bu link üzerinden erişilebilecek: bit.ly/borusanGAC

Borusan Contemporary, daha önce Google Arts & Culture sayfası üzerinden, Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndaki eserleri ve Mika Tajima: Esir, Uvertür: Borusan Sanat Çağdaş Koleksiyonu’ndan Seçki, Üvercinka ve Universal Everything: Akışkan Bedenler isimli geçmiş dönem sergilerini ziyarete açtığını duyurmuştu.

Sanatseverler ayrıca Borusan Contemporary Blog üzerinden misafir küratörler, koleksiyon sanatçıları ve koleksiyondaki işler üzerine hazırlanan yazı ve röportajlar takip edilebilirler: bit.ly/ContemporaryBlogTR

Borusan Contemporary hakkında

Borusan Contemporary, Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nu merkez alan sergiler, etkinlikler, eğitim faaliyetleri, özel sipariş edilmiş eserler ve kuruma özel yerleştirmelerden oluşan çok kapsamlı bir sanat platformudur. Yeni medya sanatı üzerinde bir uzmanlık koleksiyonuna temellenen Borusan Contemporary; zaman, ışık, teknoloji, video, yazılım ve ötesiyle çalışan sanatçılara ve yapıtları aracılığıyla günümüz dünyasının yeni ifade olanaklarına odaklanır. Programlarının çoğu Borusan Holding ofislerinin de bulunduğu İstanbul, Perili Köşk’te gerçekleşen Borusan Contemporary; çalışma ofislerini de kapsayan benzersiz bir sanat merkezidir. Galeri, ofis alanları, kafe, mağaza ve İstanbul Boğazı’nın ilham veren manzarasına hakim açık hava terasları da dahil olmak üzere tüm bina hafta sonları ziyarete açıktır.