Blind Melon Solisti Shannon Hoon Hakkında Bir Belgesel Geliyor

Blind Melon solisti Shannon Hoon’un son yıllarına dair bir belgesel’in yapım aşamasında olduğu ve 2020’de gösterime gireceği duyuruldu.

Yapımcılığını Double E Pictures ve Live Nation Productions’ın üstlendiği belgesel, Hoon’un 1990’dan 1995’de ölümüne kadar 200 saati aşan ev video görüntülerinden oluşuyor. Taryn Gould ve Colleen Hennessy ile birlikte yapımın ortak yönetmeni olan fotoğrafçı Danny Clinch, Hoon’un yakın arkadaşlardı ve görüntülere serbest bir erişime sahipti.

Clinch belgesel hakkında şunları söylüyor: “Aslında, beş yıl boyunca kendini takıntılı bir şekilde videoya çeken bir erkeğin tüm bu videolarına sahip olduğumuzu fark ettik. İnsanların birbirlerini filme almaya başladıkları teknolojik dönemin şafağıydı ve o bir dönemecin başındaydı. Kendi yaşamını kendi kendine arşivleyen birinin en eski anlarından biriydi”.

Bununla birlikte Clinch, Hoon’un görüntülerinin, ailesine, yaratıcı sürecine, televizyonuna, grubunun ün kazanmasına ve bağımlılıkla mücadelesine içten bir bakış sunduğunun altını çiziyor.

Shannon Hoon ve grubu Blind Melon, 90’lı yılların en karakteristik şarkılarında “No Rain”e imza atmış, 1992 tarihli grupla aynı adı taşıyan çıkış albümleri ve 1995’de yayımlanan “Soup” olmak üzere yalnızca iki albüm yayımlayabilmişlerdi.

Hoon, dönemin gelecek vadeden önemli solistlerinden biriyken henüz 28 yaşında aşırı dozdan hayata veda etmişti.

tr_TRTurkish