Rock/metal sahnesinin çığır açan, en saygın topluluklarından Black Sabbath’ın, ikonik ikinci albümü “Paranoid’in,” 50. yıl dönümünü taçlandıracak “Super Deluxe” koleksiyon seti geliyor.

Rhino Records tarafından 9 Ekim’de satışa sunulacak set, orijinal albümün yanı sıra 1970 tarihli iki konser ve daha fazlasının içeren 5 LP’lik kapsamlı bir içeriğe sahip.

Tüm zamanların en büyük metal albümlerinden biri olarak kabul edilen albümün standart LP’sine ek olarak “Super Deluxe” vinil kutu seti, albümün nadir bulunan 1974 tarihli Quadradisc’ini de içeriyor.

Bunula birlikte bu kapsamlı sürüm, 1970 tarihli Montrö konseri yine aynı yıldan bir Brüksel konseri, dört grup üyesi hakkında notlar, fotoğraflar ve röportajları içeren ciltli bir kitap, bir poster ve albüm turnesi sırasında satılan tur kitabının bir kopyası gibi önemli koleksiyon parçalarıyla cazip bir içerik sunuyor.

“Paranoid”, Black Sabbath’ın aynı isimli ilk albümünün yayımlanmasından sadece yedi ay sonra, Eylül 1970’te dinleyiciyle buluşmuştu.

consequenceofsound.net