Bisiklet Parçalarından Katedral Düğünlere Ev Sahipliği Yapıyor

Atıklarla fikir ve proje üretmek sınırsız bir noktaya doğru evriliyor. Çöp Katedral de bunlardan biri.

Çoğu bisiklet parçası olan, yaklaşık 60 ton atık, iskeleti ve yapının dekorasyonunu oluşturuyor. Katedralin inşası, Hannemann 20’li yaşlarındayken 1989’da başladı. Birkaç yıl projesi için çöp topladı ama insanlar kendiliğinden atık parçaları ona getirmeye başladıkça toplama işlemi gereksiz hale geldi.

Hala devam eden projeyle Çöp Katedrali genişliyor. Katedralin arka tarafında bir zamanlar üç katlı bir kule vardı ancak Hannemann onu parçaladı ve eski kulenin parçaları ile yapıya üç oda daha ekledi.

Evin ön cephesinden görülmeyen Katedral, yine de bazı komşuların gözünden kaçmadı. Evin arkasında yer alan bir sitenin kiracıları, şikâyette bulundular ve sonuçta yetkililer denetime başladı. Yapısal olarak sağlam ve güvenli olduğu tespit edilen yapıda, bazı şehir mühendisleri zayıf noktalar bulmaya çalıştı ve sonunda Hannemann, televizyon piramidini yok etmek zorunda kaldı. Onlar da bir TV Zen bahçesine dönüştü.

Katedral halka açık ancak Hannemann’ın evde olduğundan emin olmak gerekiyor. Katedral, partiler, düğünler, doğum günü partileri vs. için bile kiralanabiliyor. Bazı çiftler bu Katedral ‘de evlenmiş bile.

atlasobscura

tr_TRTurkish