Bir Yapay Zekâ Programı Andy Warhol’un Sözlerine Netflix Belgesel Dizisinde Hayat Veriyor

Andy Warhol’un sesini yeniden oluşturmak için bir yapay zekâ programı kullanılsaydı ortaya nasıl bir sonuç çıkacağı bir belgesel dizisiyle hayata geçiyor.

Netflix ve Ryan Murphy, Warhol’un ölümünden sonra yayınlanan günlüklerinden yola çıkarak ilgi çekici bir belgesel dizisine imza attı ve yapımdan ilk fragman paylaşıldı.

Bir saatlik altı bölüme yayılan “The Andy Warhol Diaries” isimli yapım, Warhol’un Pittsburgh’daki çocukluğuyla başlayan yolculuğunun izini sürüyor.

Andy Warhol Vakfı’nın onayıyla, sanatçının ölümünden sonra 1968’de vurulduktan sonra yazmaya başladığı günlüklerden kendi hikayesini anlatmasına yardımcı olmak için “son teknoloji yapay zekâ teknikleri” kullanıldı.

Fragmanda ele alınan konular arasında Warhol’un çalışmasındaki dini temalar ve cinselliği yer alıyor: Yani Jean-Michel Basquiat ile ilişkisinin boyutu neydi? Warhol’un kendi sözlerine ek olarak, dizide John Waters ve Rob Lowe dahil olmak üzere onu en iyi tanıyan insanlarla oturmalar yer alıyor.

9 Mart’ta gösterime girecek “Andy Warhol Diaries”, dizinin yapımcılığını Murphy ile birlikte yürüten Andrew Rossi tarafından yazılıp yönetildi.

Consequence.net

tr_TRTurkish