Kalabalıklara kapalı muhteşem bir kaçış yeri arıyorsunuz? O zaman, bir sonraki seyahat hedefiniz olarak Peru’yu seçin. Lima’ya yaklaşık beş saat uzaklıkta bulunan pitoresk vaha Huacachina, heyecan verici bir macera için bekliyor.

Quechua dilinden türeyen “Huacachina” ismi, “ağlayan genç kadın” anlamına geliyor. Bir efsaneye göre, bir İnka prensesi, yakın zamanda ölen bir prense âşık oldu.  Prensesin acıyla dökülen gözyaşları sonunda bir lagüne dönüştü. Huacachina Lagünü, vahanın merkezinde bulunuyor ve tedavi edici olduğuna inanılıyor. Bazı ziyaretçiler sallanan palmiye ağaçlarının arasında dinlenirken diğerleri macerayı tercih ediyor.

Kumul arabaları ve kum sörfü, ziyaretçiler arasında en popüler olan etkinlikler. Seyahat fotoğrafçılığı için eşsiz bir manzara arıyorsanız, Nazca Lines size göre. Bunlar eski İnkalar’ın ekin çemberleri ve tasarımların büyüleyici geometrik şekilleriyle göz kamaştırıyor; ancak bunları en iyi haliyle görmek için küçük bir uçakla üzerlerinden uçmak gerekiyor.

Biraz daha lüks eğlencelere katılmaya imkânı olan ziyaretçiler için otantik bir Peru şarap imalathanesi var. Modern endüstriyel ve geleneksel şarap imalathanelerini görmek ve tadım yapmak için böyle bir tur yapabilirsiniz. Ayrıca yakındaki Ballestas Adaları’nı ziyaret ederek yerel vahşi yaşamın tadını çıkarabilirsiniz.

unusualplaces.org