Görsel anlatı, gerçek / kurmaca olayların veya deneyimlerin görsel bir dil kullanarak doğrusal veya doğrusal olmayan bir anlatı üzerinden izleyiciye aktarılmasıdır. Bu atölye çalışmasında katılımcılar fotoğraf, kolaj, dikiş, desen, illüstrasyon ve yazı gibi çeşitli teknik ve malzemeleri kullanarak konvansiyonel anlatı ve güncel görsel anlatı arasındaki bağlantıları ve farkları deneyimleyecekler. 

2 saat sürecek atölye çalışmasında katılımcılara çeşitli malzemeler sağlanacaksa da katılımcılar anlatmak istedikleri konuyla ilgili olarak çeşitli materyalleri yanlarında getirmelidirler.

Sergi Turu

Bengisu Bayrak’ın “Kâğıt Kesiği” isimli sergisi kapsamında gerçekleştirilecek sergi turu 13 Nisan Cumartesi günü saat 17.30’da Büyükdere35 Kültür Sanat Platformu’nda. 

Katılım ücretsizdir.

Bengi Bayrak

Bengisu Bayrak 1978 yılında Almanya’da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden lisans (2001), İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sinema ve Televizyon Programı’ndan yüksek lisans (2005), Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat Dalı’ndan sanatta yeterlik (2008) ve University of Wales’den işletme alanında yüksek lisans (2011) derecelerini aldı. Berlin, Gent, Seul, Hong Kong, İzmir ve İstanbul’da pek çok karma sergiye katıldı. 2012 ve 2018 yılları arasında İstanbul ve New York’ta 6 kişisel sergi açtı. Aralarında “Akbank Günümüz Sanatçıları Başarı Ödülü” de bulunan çeşitli ödüller kazandı. Sanatçının Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Hong Kong, İtalya ve Almanya’da özel koleksiyonlarda yapıtları bulunuyor. Çağdaş sanat üretmenin yanı sıra üniversitelerde sanat ve tasarım alanlarında dersler veriyor.

Atölye ücreti: 50 TL
Katılım için kayıt yaptırmak zorunludur.
Detaylı bilgi ve kayıt yaptırmak için:
[email protected] – 0533 735 21 48