Belçika’nın efsanevi punk-rock grubu Faroutski, 1999 senesinde İstanbul’da Rashit grubuyla unutulmaz bir konser vermişti. Geçen zaman için de dağılan iki grup şimdi, tam 20 sene sonra bir araya gelerek 30 Mayıs akşamı Kadıköy Karga sahnesinde bir reunion show’unda çalacaklar.

Ayrıca, gecede yine Belçika’dan ünlü Rawk’nroll grubu The Unwanted Tatoo da sahne alacak.

Belçika’nın 80’lerdeki punk rock sahnesinin en önemli gruplarından kabul edilen Faroutski, bugüne kadar sayısız Ep ve albüm yayımladı. Vokal gitarda Johan, bas gitarda Rine ve davulda Barney‘den oluşan üçlü, özellikle 90’lı yıllar boyunca İtalya, Fransa, Almanya, İngiltere ve Hollanda’yı defalarca turladı. Dead Boys, Ramones etkilerini duyacağınız soundlarıyla Karga sahnesini tam 20 sene sonra yeniden sallamaya hazırlanıyorlar.

Belçikalı iki kadın iki erkekten oluşan Unwanted Tatoo, rockabilly, garage ve rock’n’roll’u harmanladıkları soundlarıyla geçtiğimiz sene ilk albümleri “Pardon My French”i Lp formatında yayımladı. Rine ve Annette’in muhteşem vokalleri ile unutulmaz bir rock’n’roll partisi için İngiltere ve Almanya turnelerinin ardından İstanbul’da olacak topluluk, Karga sahnesini sallamaya hazırlanıyor.

1990’lar punk sahnesinin başta gelen gruplarından olan Rashit, kendi punk-rock sound’larını Türkçe nihilist ve saldırgan sözlerle şekillendirmişti. 25. yılları münasebetiyle tekrar bir araya gelen ekip, uzunca bir sürenin ardından ilk kez Karga sahnesinde yer alacak.  

Punk coşkusu, çiğ gitar nağmeleri, elbette bol alkol ve kulaklara zarar bir gürültü için 30 Mayıs akşamı Kadıköy Karga sahnesinde tozu dumana katmaya hazırlanalım.

Etkinlik sayfası ve bilet bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.