Behemoth’un Yeni Albümü “Opvs Contra Natvram” Yayında

Polonyalı black metal devi Behemoth, yeni albümü “Opvs Contra Natvram”ı yayınladı ve bu vesileyle dört şarkılık bir YouTube canlı konser paylaşımı yaptı.

Grubun on ikinci stüdyo albümü olan “Opvs Contra Natvram”, pandemi döneminde grubun kendi yapımcılığında kaydedilirken, miks işlemleri Nine Inch Nails ve Tool ile çalışmalarıyla da tanınan ünlü yapımcı Joe Barresi ile birlikte yapıldı.

Varşova’daki Kültür Sarayı’nın çatısından yayımlanan performansta ise Behemoth, yeni albümden “The Deathless Sun”, “Off to War”, “Ov My Herculean Exile” ve “Thy Becoming” olmak üzere dört şarkı çaldı.

Grubun kaptanı Nergal yaptığı basın açıklamasında, “Albümün adı akıntıya karşı çıkmak anlamına geliyor” diyor ve ekliyor, “Karşı durduğum değerler, ahlak ve etik değerlerin olumsuzluğu. Pop kültüründeki yıkıcı eğilimlerle ciddi şekilde boğuşuyorum, kültürü, sosyal medyayı ve başkalarını yargılama konusunda yetkin olmayan insanların elinde çok tehlikeli silahlar olduğunu düşündüğüm araçları iptal edin.”

Albümde ‘Neo-Spartacvs’ adında bir şarkı var. Spartacus, tüm zamanların en güçlü imparatorluğuna karşı çıkan tarihin en ikonik isyancılarından biriydi. Sonunda, ‘Ben Spartacus’um, sen de öylesin!’ diye bağıran benim! O isyan ateşini ateşlemek istiyorum. Bir şey yanlış görünüyorsa, ona karşı durun!”

Grubun progresif unsurlarla bezeli death metal kıvamına göz kırptığı şarkılardan ilk dönemlerinin tüyler ürpertici black metal hissiyatına kadar uzanan yeni albüm “Opvs Contra Natvram”, grubun kariyerinde önemli bir yerde kendine yer bulacağa benziyor.

tr_TRTurkish